Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Krystyna Strasz powalczy o bilet na mistrzostwa Europy

Krystyna Strasz powalczy o bilet na mistrzostwa Europy

fot. archiwum

Krystyna Strasz znalazła się w gronie dwudziestu dwóch siatkarek, które mają szansę pojechać na mistrzostwa Europy. - Mam okazję do tego, aby powalczyć  o miejsce w składzie - zapowiada libero MKS-u Dąbrowa Górnicza.

Mam okazję do tego, aby powalczyć o miejsce w składzie. W niedzielę pojadę na zgrupowanie do Szczyrku i postaram się wykorzystać tę sposobność – zapowiada libero Tauronu MKS Dąbrowa Górnicza..

Póki co, 23-letnia zawodniczka będzie musiała przyzwyczaić się do zmiany czasowej. – Przede wszystkim muszę wyzdrowieć i przejść aklimatyzację. Ostatnie dni w Chinach chorowałam, co słychać nawet teraz po moim głosie. Wróciłam w nocy, ale to nie przeszkodziło, żeby spotkać się z rodziną. Oczywiście bardzo tęskniłam i musiałam zobaczyć się z mężem, a później z moim bliźniakiem (pieszczotliwe określenie siostry Krystyny Strasz – przyp. red.) – mówi sosnowiczanka grająca w zespole z Dąbrowy Górniczej.

Reprezentacja Polski pod wodzą Rafała Błaszczyka zajęła ostatecznie 5. miejsce na Letniej Uniwersjadzie w chińskim Shenzhen. Dzięki systemowi wymyślonemu przez tego szkoleniowca mogliśmy obserwować na zmianę poczynania Krystyny Strasz oraz Agaty Durajczyk w jednym meczu. – Trener Błaszczyk chciał spróbować czegoś nowego i myślę, że wypaliło. Byłyśmy obie w grze i przełożyło się to na korzyść dla zespołu. Z boku może dziwnie to wyglądało, ale sądzę iż system ten wypadł bardzo korzystnie – dodaje na koniec Krystyna Strasz.źródło: mks.dabrowa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved