Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Iga Chojnacka wróciła na stare śmieci

Iga Chojnacka wróciła na stare śmieci

fot. archiwum

Na początku sierpnia beniaminek z Legionowa ogłosił skład w jakim wystąpi w rozgrywkach I ligi kobiet. Okazuje się, że do drużyny Wojciecha Lalka dołączył trzynasta zawodniczka, będzie nią Iga Chojnacka, kapitan reprezentacji Polski kadetek.

Iga Chojnacka jest wychowanką Legionovii, która siatkarskiego rzemiosła uczyła się pod okiem Janusza Patriaka, a następnie Andrzeja Doktorskiego. W 2009r. trafiła do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Sosnowcu, gdzie łączyła naukę z grą w siatkówkę. W tym roku kapitan reprezentacji Polski kadetek, które na zakończonych przed kilkoma dniami mistrzostwach świata zajęły 4. miejsce. – Po przyjeździe do Polski Iga zgłosiła chęć gry w naszym zespole. Stwierdziła, że skoro trener Lalek doprowadza siatkarki do tak wysokiego poziomu i chcą trenować z nim kadrowiczki, to i ona chce dołączyć do tej drużyny – powiedział w rozmowie ze Strefą Siatkówki Marek Bąk, wiceprezes Siódemki Legionovia Legionowo.

Młoda środkowa już dzisiaj odbyła pierwszy trening z zespołem seniorek. – Rozmowy na temat jej przyjścia prowadzone były już od zeszłego sezonu, jednak Iga stwierdziła, że przed nią jeszcze sezon reprezentacyjny, w którym chciała się sprawdzić w kadrze – wyjaśnił Wojciech Lalek, szkoleniowiec Siódemki Legionovia Legionowo. – Zaraz po powrocie z mistrzostw świata kadetek przedstawiłem swój punkt widzenia na temat jej gry w zespole, a ona przyjęła moje warunki. Cieszę się, że Iga dołączyła do naszej drużyny – dodał trener beniaminka z Legionowa.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved