Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Bartosz Buniak w BBTS Bielsko-Biała

Bartosz Buniak w BBTS Bielsko-Biała

fot. archiwum

Działacze bielskiego BBTS powoli kompletują skład zespołu na występy w siatkarskiej I lidze. Tym razem w drużynie doszło do zmiany na pozycji środkowego bloku. Do zespołu dołączył bowiem Bartosz Buniak, który wcześniej występował w Pamapolu Wieluń.

Dwunastu zawodników trenuje pod okiem Przemysława Michalczyka już od końca lipca. W tym gronie jest nowy środkowy, Bartosz Buniak, który zastąpił na tej pozycji Sebastiana Wardę. Buniak w zeszłym sezonie reprezentował barwy Pamapolu Wieluń. Dwudziestosześcioletni zawodnik zanim trafił do Wielunia w 2008 roku, przez kilka sezonów występował w Rafako Racibórz. Sebastian Warda, dotychczasowy „pewniak” w składzie trenera Michalczyka, pomimo obowiązującego kontraktu oraz wezwań pisemnych, nie stawił się na treningach BBTS. W tej sytuacji klub zmuszony był poszukać nowego siatkarza, a wybór działaczy padł na Bartosza Buniaka.

W kontrakcie Sebastiana Wardy są stosowne zapisy, które mówią o konsekwencjach nie wywiązania się z umowy. – Właśnie po to są te paragrafy, żebyśmy mogli w takich sytuacjach odpowiednio reagować i tak też będzie w tym przypadku ­- tłumaczy Bogdan Lindert, dyrektor BBTS. W zespole ze stolicy Podbeskidzia nie zobaczymy w nadchodzących rozgrywkach Martina Vlka. Słowak podobnie jak i kilku innych siatkarzy z „bielskim rodowodem” (Lech, Kałasz, Kudłacik, Leszczawski ) będzie występować w Wieluniu. Do zamknięcia składu potrzebny jest jeszcze jeden przyjmujący. W tej materii wszystko powinno wyjaśnić się już w tym tygodniu.

Start ligi zbliża się wielkimi krokami, tymczasem do pracy przystępuje komisja licencyjna, która we wtorek i środę będzie rozpatrywać klubowe wnioski. BBTS nie powinien mieć problemów z uzyskaniem licencji, gdyż spełnia wszystkie wymogi formalne. Po okresie treningów w hali przyjdzie czas na turnieje przedsezonowe. Bielscy siatkarze zagrają w turniejach w Jaworznie (z gospodarzami, KPS Jadarem Siedlce oraz Fartem Kielce), Węgierskiej Górce (z Halnym Węgierska Górka, TSV Hartbergiem oraz UVC Graz), Nysie (obsada jeszcze nie jest znana) oraz w turnieju organizowanym przez ATH w Bielsku-Białej. Natomiast w jubileuszowym, dziesiątym już, Międzynarodowym Turnieju Beskidy (16-18 września) weźmie udział osiem drużyn (Energetyk Jaworzno, Stal Nysa, Cuprum Lubin, Chemes Humenné, Rafako Racibórz, Slávia Svidník, Slavia Havířov oraz BBTS Bielsko-Biała).

* autorem tekstu jest Maciej Kaliciński (sportowebeskidy.pl)

źródło: sportowebeskidy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved