Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Włosi szkolili polskich scoutów

Włosi szkolili polskich scoutów

Blisko 70 trenerów i scoutów z 20 krajów brało udział w konferencji jaką zorganizował producent jednego z najpopularniejszych programów do statystyk. W dwudniowym sympozjum, które odbyło się we Włoszech, nie zabrakło także Polaków.

Bogdan Szczebak, scout Jastrzębskiego Węgla, Adam Malik, scout Trefla Gdańsk i Jakub Krebok, scout bielskiego BKS-u byli uczestnikami sympozjum, które kilka tygodni temu zorganizowała firma DataProject, producent jednego z najpopularniejszych programów do statystyk na rynku siatkarskim. Zajęcia, tematem których było wykorzystanie analizy wideo w treningu siatkarskim poprowadził szkoleniowiec reprezentacji Niemiec i tureckiego Vakifbank Gunes, Giovanni Guidetti oraz oraz Alessandro Piroli, były scout kadry Włoch.

Wykładowcy nie tylko dzielili się swoimi doświadczeniami z uczestnikami seminarium, ale również przedstawili kilka rozwiązań wykorzystania danych statystycznych i wideo zarówno przed, jak i podczas meczu. Dużym zainteresowaniem publiczności cieszył się wykład Piroliego na temat „strumieniowej transmisji wideo w praktyce".

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved