Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Uczniowie SMS Piła na obozie przygotowawczym w… Pile

Uczniowie SMS Piła na obozie przygotowawczym w… Pile

fot. archiwum

Od 11 do 22 sierpnia uczniowie pilskiego SMS-u spotkali się na przygotowawczym obozie w Pile. -  Jak co roku mieliśmy jechać nad morze, ale wieści pogodowe, finanse i sytuacja w klubie spowodowały, że jesteśmy gdzie jesteśmy - tłumaczy Jarosław Kubiak.

Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Pile od września szkolić będzie chłopców z rocznika 1993, 1994 i 1995. Na jedenastodniowy obóz, w czasie którego nowi uczniowie będą mogli się poznać i sprawdzić swoją formę przed rozpoczęciem sezonu powołani zostali wszyscy chłopcy. Treningi odbywają się na dokładnie tych samych obiektach, w których młodzi siatkarze pod okiem trenerów: Jarosława Kubiaka, Marka Malinowskiego i Tomasza Aszemberga trenować będą w czasie trwania roku szkolnego, gdzie każda grupa będzie miała ok. 20 godzin treningu. – W czasie obozu chcieliśmy skupić się na rozwoju zdolności motorycznych i ogólnej sprawności fizycznej. Zajęcia poranne poświęcone były rozwojowi ogólnemu, popołudniowe technice indywidualnej – mówi trener Aszemberg.

W kategorii junior zobaczymy chłopców z rocznika 1994 i 1993, jako uzupełniającego. Warto przypomnieć, że część chłopców starszych to brązowi medaliści mistrzostw Polski juniorów. – Dużym mankamentem połączenia tych dwóch roczników będzie ilość zawodników, może być ich nawet dwudziestu. Rywalizacja na pozycjach będzie zacięta, ale jest tu kilku zawodników mających pewne miejsce w tej dwunastce, a pozostali będą musieli się jeszcze troszkę wykazać – opowiada Tomasz Aszemberg. W minionym sezonie chłopcy z rocznika 1994 w mistrzostwach Polski kadetów zajęli wysoką, czwartą pozycję, co potraktowane przez nich zostało jako swego rodzaju sukces i zachętę do dalszej pracy. Zatem połączenie tych dwóch grup może zaowocować sukcesem. O grupie juniorskiej trener Kubiak powiedział: – Jestem pewien, że nadchodzący sezon dla grupy juniorskiej będzie równie owocny, jak ten miniony. Który rocznik będzie tym wiodącym, a który uzupełniającym tak naprawdę okaże się w trakcie trwania sezonu.

Pierwszoklasiści pilskiego SMS-u występować będą w kategorii kadet. – Zapowiada się to ciekawy rocznik. Po naborze przyszli do nas ci zawodnicy, których chcieliśmy mieć pod swoją opieką. Mam nadzieję, że chłopcy odnieśli pozytywne wrażenia po tych kilku dniach. Jak na ten rocznik mają dość spore parametry fizyczne, którymi się wyróżniają – mówi Tomasz Aszemberg. – Uważam, że powstała naprawdę fajna grupa, która może coś osiągnąć, jeżeli będzie chciała pracować. Rocznik 1995 nie jest grupą gorszą czy lepszą niż pozostałe, kto wie. Na dzień dzisiejszy chęci do pracy mają, na jak długo? Czas pokaże – dodaje Jarosław Kubiak. O tym, jak wyglądała praca na obozie opowiedział również uczeń pierwszej klasy, Michał Wójcik.Obóz rozpoczęliśmy głównie od sprawdzenia tego, jak radzimy sobie z bieganiem, odbijaniem piłki itp. Treningi były dosyć ciężkie, szczególnie te w terenie, ale te na sali niewiele odbiegły intensywnością od tych w terenie. Atmosfera na obozie była w porządku. Wiadomo, jedni mówią więcej, inni mniej. Jedni są bardziej otwarci na ludzi a inni z kolei wolą cicho siedzieć w pokoju, no ale tak jest chyba zawsze.W czasie trwania sezonu są plany, by każdy zespół rozegrał po 2-3 turnieje towarzyskie. Będzie to dla nich sprawdzian, bowiem mierzyć się będą z zespołami, z którymi następnie rywalizują w rozgrywkach rangi ogólnopolskiej. Obie drużyny również zobaczymy na parkietach III ligi; juniorów w serii A, natomiast kadetów w serii B.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved