Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ kadetów: Wyłoniono osiem najlepszych zespołów

MŚ kadetów: Wyłoniono osiem najlepszych zespołów

Argentyna, Bułgaria, Grecja, Chiny, Kuba, Francja, Serbia i Hiszpania awansowały do czołowej ósemki mistrzostw świata kadetów. Zaskakujący jest brak w tym gronie młodych siatkarzy z Rosji i Brazylii, którzy będą walczyć o dalsze miejsca.

Grupa A:

Argentyńczycy potrzebowali trzech setów by pokonać drużynę z USA, dzięki czemu awansowali do kolejnej rundy mistrzostw świata kadetów z pierwszego miejsca w grupie A. Mimo przegranej Amerykanie zagrali dobry mecz i stawiali opór swoim rywalom, jednak po porażce z zaledwie dwoma punktami zajęli ostatnie miejsce w grupie. Argentyńscy siatkarze zdobyli 46 punktów w ataku, a przeciwnicy punktów 41. Zwycięska drużyna również lepiej sprawowała się w bloku gdzie zdobyła siedem ‚oczek’ przy pięciu swoich rywali. W polu serwisowym drużyna z Argentyny zdobyła tylko dwa punkty bezpośrednio z zagrywki a ich przeciwnicy ani jednego. Podopieczni Fabiana Muraco po błędach własnych oddali 19 punktów, a w zamian dostali ich 23. Najskuteczniejszym zawodnikiem był reprezentant Argentyny – Gonzalo Quiroga, który zdobył dla swojej drużyny 30 punktów.

Argentyna – USA 3:0
(25:20, 25:19, 28:26)

Bułgarzy po wygranej w pierwszym secie zbyt pewnie weszli do kolejnych partii, w których polegli i przegrali cały mecz 1:3. Porażka nie miała jednak wpływu na awans do II rundy, który Bulgarzy mieli zapewniony już przed tym spotkaniem. Egipcjanie w ataku zdobyli 47 punktów, z czego 15 zdobył Islam Abdelkader. W bloku minimalna przewaga drużyny zwycięskiej, która w tym elemencie zdobyła dziesięć ‚oczek’ a rywale tylko o jedno mniej. W polu serwisowym zdecydowana wyższość Egipcjan, którzy zagrywali punktowo 10 razy, a ich przeciwnicy tylko dwa. Bułgarzy po błędach własnych stracili 30 punktów a dostali ich 29.

Bułgaria – Egipt 1:3
(25:22, 22:25, 16:25, 17:25)

Rosyjscy siatkarze nie zdołali pokonać Chińczyków i musieli uznać wyższość rywali w tie-breaku. Gdyby ostatni set zakończył się innym wynikiem, to z awansu mogli by się cieszyć siatkarze "Sbornej". Tak Azjaci zrównali się punktami z Rosjanami i wyprzedzając ich lepszym bilansem setów wskoczyli do czołowej ósemki turnieju. W ataku skuteczność swoją wykazali Rosjanie, którzy zdobyli tu 52 punkty przy 45 przeciwników. Najlepiej w tym elemencie spisywał się reprezentant Rosji – Stanislaw Masliew, który zdobył 25 punktów. Chińscy siatkarze byli skuteczniejsi w bloku gdzie zdobyli 17 ‚oczek’ przy 13 rywali. Po błędach własnych podopieczni Władimira Kondry oddali 30 punktów a w zamian dostali ich 34.

Rosja – Chiny 2:3
(22:25, 25:17, 25:18, 20:25, 13:15)

Tunezyjczycy podjęli walkę jedynie w secie pierwszym, drugi set był totalną dominacją Greków, którzy rozgromili swoich rywali do 10. Set trzeci również należał do siatkarzy z Grecji. Zwycięska drużyna w ataku zdobyła 35 punktów przy 27 swoich rywali. Po 10 ‚oczek’ w tym elemencie zdobyli reprezentanci Grecji – Rafail Koumentakis i Georgios Tziooumakas. W bloku lepiej spisywali się również Grecy, którzy zdobyli tu 13 punktów a ich przeciwnicy 9. Po błędach własnych Tunezyjczycy stracili 24 punkty a zyskali tylko 15. Grecy z kompletem zwycięstw i bez straty seta wygrali grupę B.

Grecja – Tunezja 3:0
(25:22, 25:10, 25:20)

Brazylijczycy po wysokiej wygranej w pierwszej partii meczu z Francją (25:14) niespodziewanie polegli w partii drugiej. Trzeci set należał do siatkarzy z Brazylii, którzy polegli w secie czwartym i ostatecznie w tie-breaku również. Było to zwycięstwo na miarę awansu do czołowej ósemki turnieju, Brazylijczykom pozostanie walka o miejsca 9-16. Mimo, że to Francuzi wygrali spotkanie to byli oni mniej skuteczni niż ich rywale. W ataku zdobyli 48 punktów przy 56 przeciwników. W bloku minimalna przewaga reprezentantów Brazylii, którzy w tym elemencie zdobyli dziewięć ‚oczek’ a Francuzi tylko o jedno mniej. Kadeci z Francji na zagrywce zdobyli pięć punktów przy trzech rywali. Najskuteczniejszym zawodnikiem był siatkarz z Brazylii – Joao Ferreira, który zdobył 19 punktów.

Francja – Brazylia 3:2
(14:25, 25:20, 9:25, 25:22, 15:12)

Po ciężkim pięciosetowym pojedynku Kubańczycy pokonali Koreańczyków i zajęli pierwsze miejsce w grupie C. Mecz był bardzo wyrównany i zagrany na bardzo wysokim poziomie. Siatkarze z Korei mimo przegranej zdobyli więcej punktów za pomocą ataku – 70 przy 64 rywali. Kadeci z Kuby minimalnie byli lepsi w bloku gdzie zdobyli 14 punktów a przeciwnicy tylko o jeden mniej. W polu serwisowym reprezentanci Kuby punktowali siedem razy przy 4 Koreańczyków. Dwa punkty bezpośrednio z zagrywki zdobył Kubańczyk – Yordan Astengo Bisset. Drużyna zwycięska po błędach własnych oddała 18 punktów, a w zamian dostała ich 25.

Kuba – Korea Płd. 3:2
(24:26, 25:21, 21:25, 25:20, 15:13)

Serbowie po porażce w pierwszym secie mocno wzięli się za siebie i pokonali Hiszpanów w kolejnych trzech setach. Dzięki tej wygranej Serbowie awansowali do czołowej ósemki turnieju, wyprzedzając zespół Iranu lepszym bilansem setów. Mimo porażki pierwsze miejsce w grupie zajęli Hiszpanie. Podopieczni Milana Djuricica zdobyli 59 punktów w ataku przy 45 rywali, najwięcej punktów – bo 24 zdobył kapitan serbskiej reprezentacji – Uros Kovacević. Skuteczniejsi w bloku byli Hiszpanie, którzy ustawili 15 punktowych bloków a ich przeciwnicy 13. Obie drużyny zdobyły po pięć punktów bezpośrednio zagrywki. Serbowie po błędach własnych straciła aż 29 punktów a dostała ich tylko 22.

Serbia – Hiszpania 3:1
(21:25, 28:26, 25:22, 25:21)

Portorykańczycy szybko polegli w meczu z Iranem, którzy znacznie prowadzili w każdej partii meczu. Wyższość Irańczyków była widoczna na każdej pozycji, w ataku zdobyli oni 38 ‚oczek’ gdzie przeciwnicy zdobyli ich jedynie 21. Również i w bloku lepsza była zwycięska drużyna, która tym sposobem zdobyła 10 punktów z czego pięć zdobył Sajad Dehnavi. Reprezentanci Iranu oddali 18 punktów po błędach własnych a w zamian otrzymali ich 20. Najlepiej punktującym zawodnikiem był Irańczyk – Damnabi Pourya Fayazi, który zdobył dla swojej drużyny 16 ‚oczek’. Wysoka wygrana nie dała jednak siatkarzom z Bliskiego Wschodu upragnionego awansu. Mimo dwóch zwycięstw zajęli dopiero 3. miejsce w grupie.

Portoryko – Iran 0:3
(12:25, 15:25, 19:25)