Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Marta Szymon: Został zbudowany ciekawy zespół

Marta Szymon: Został zbudowany ciekawy zespół

fot. archiwum

- Na pewno ściągnięcie do zespołu doświadczonych zawodniczek zwiększa oczekiwania wobec drużyny i jej postawy, jak i od poszczególnych dziewczyn - mówi Marta Szymon, przyjmująca Zawiszy Sulechów przed zbliżającym się sezonem ligowym.

Wróciłyście z obozu w Karpaczu. Na co poświęcałyście tam najwięcej uwagi?

Marta Szymon: – Najwięcej pracowałyśmy nad siłą i wytrzymałością w siłowni i na górskich wycieczkach. Po południami najbardziej interesowała nas technika.

Jak będzie wyglądać końcówka przygotowań do sezonu?– Do startu rozgrywek został nam jeszcze miesiąc. Trenujemy teraz dwa razy dziennie w Sulechowie. Coraz częściej trener ustawia nas w „szóstkach". Za tydzień zaczynamy pierwsze mecze kontrolne, żeby później we wrześniu co tydzień uczestniczyć w turniejach towarzyskich. Oczywiście chodzi o zgranie zespołu, który został dość mocno przebudowany.

Porównując wasz skład z zeszłego sezonu do tego teraz można zauważyć dużą rotację w nim. Nie sądzisz, że te zmiany spowodują presję wyniku?

– Na pewno ściągnięcie do zespołu doświadczonych zawodniczek zwiększa oczekiwania wobec drużyny i jej postawy, jak i od poszczególnych dziewczyn. Myślę że będziemy w stanie poradzić sobie z tą presją i skupimy się na własnej grze, a nie na tym co będzie się działo wokół nas np. w mediach.

Chyba największym transferem jest doświadczona rozgrywająca Olga Owczynnikowa. Jak twoim zdaniem zmieni się gra Zawiszy kreowana przez tą zawodniczkę?

– Zdecydowanie największym transferem jest właśnie Olga. Na pewno jej doświadczenie pozwoli uspokoić i urozmaicić naszą grę. Dobrze, że Olga jest z nami, bo możemy się od niej bardzo dużo nauczyć.

Do zespołu przyszło kilka dziewczyn z I ligi, która nie jest ci obca. Czy doświadczenie tych dziewczyn pomoże sulechowskiemu zespołowi?

– Z boiska znałam wszystkie dziewczyny które przyszły do nas w tym sezonie, zespół dużo zyska dzięki nim. Podniósł się poziom treningu, a co za tym idzie – mam nadzieję podniesie się poziom naszej gry.

Patrząc na wasz skład zapowiada się ciekawy, wysoki, ambitny zespół. Jaką siłą twoim zdaniem dysponować będzie Zawisza?

– Nasza gra powinna się poprawić w każdym elemencie. Mam nadzieję, że naszą największą siłą będą zespołowość i bardzo dobra atmosfera w drużynie.

Nad czym jeszcze należy popracować w kontekście zbliżającego się sezonu ligowego?

– Pracować musimy nad wszystkim, a przede wszystkim nad tym, żeby się dobrze zgrać i ufać sobie na boisku.

Będzie to dla ciebie drugi sezon w Sulechowie. Co zadecydowało o tym, że zostałaś w klubie?

– Przede wszystkim dobrze współpracuje mi się z trenerem Markiem Mierzwińskim, a poza tym został zbudowany ciekawy zespół.

Czy według ciebie jest realny awans do I ligi w tym zestawieniu?

– Jest realny i mam nadzieję, że będzie to już w tym sezonie.

Pozostałyście w grupie pierwszej rozgrywek. Kto według ciebie będzie stawiany w roli faworyta rozgrywek?

– Z tego co wiem, to wiele osób właśnie nas stawia w roli faworyta, ale inne zespoły także się powzmacniały. Dużo mówi się o zespole ze Szczecina, który został kompletnie przebudowany. Świecie też co roku montuje silną ekipę. Nie wiele wiadomo o zespołach z Gdańska i z Rumi. Także tak naprawdę pożyjemy – zobaczymy.

Wrócę jeszcze do turnieju WGP rozgrywanego w Zielonej Górze. W podstawowym składzie reprezentacji grała twoja siostra Kasia. Jak podsumujesz grę biało-czerwonych?

– Widać że dziewczyny z meczu na mecz grają coraz lepiej i dobrze czują się ze sobą na boisku. Tworzą bardzo fajny zespół, który cieszy się siatkówką, a w ciężkich momentach się wspiera. Trzymam za nie kciuki.

Dziękuję za rozmowę.

– Dziękuję.

* rozmawiała Martyna Cynk (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved