Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Marek Kardoš: Wszystko przebiega zgodnie z planem

Marek Kardoš: Wszystko przebiega zgodnie z planem

fot. archiwum

- Wszyscy zawodnicy ciężko pracowali od początku przygotowań i nadal wkładają wiele wysiłku w treningi. Ja jestem bardzo zadowolony z pracy i zaangażowania chłopaków na zajęciach - mówi Marek Kardos trener Tytana AZS Częstochowa.

Jak oceniłbyś pracę drużyny, po dwóch tygodniach treningów?

Marek Kardos:Wszyscy zawodnicy ciężko trenowali i nadal wkładają wiele wysiłku w przygotowania. Przez ostatni czas pracowaliśmy nad kondycją i wytrzymałością. Na chwilę obecną wszystko przebiega zgodnie z planem. Ja jestem bardzo zadowolony z pracy i zaangażowania chłopaków na treningach.

Kiedy AZS rozpoczął przygotowania do nowego sezonu, czyli 1 sierpnia w Hali Polonia pojawił się serbski rozgrywający. Czy on nadal trenuje w Częstochowie?Nie już z nami nie trenuje. To prawda trenował z nami na początku przygotowań, ale już wyjechał.

Jednak pojawiały się spekulacje, że zwiąże się on na nowy sezon z akademikami.

W tym sezonie nie ma takiej możliwości, bowiem jeśli chodzi o zawodników grających na pozycji rozgrywającego, a Stefanović gra właśnie na tej pozycji, to mamy już komplet. W AZS-ie za rozegranie odpowiedzialny będzie Fabian Drzyzga oraz Jakub Oczko. Choć przyznaję, że ten serbski rozgrywający to bardzo sympatyczny, dobry i wartościowy siatkarz. Jednak my poszukujemy gracza na inną pozycję.

A tą pozycją jest przyjęcie, prawda? AZS dysponuje na chwilę obecną trzema zawodnikami na tej pozycji.

Zgadza się, poszukujemy przyjmującego. Cały czas szukamy odpowiedniego siatkarza, który będzie mógł występować na tej pozycji obok Michała Kaczyńskiego, Krzysztofa Gierczyńskiego oraz Dawida Murka.

Wraz z reprezentacją Polski do mistrzostw Europy przygotowuje się Fabian Drzyzga. Jak radzicie sobie z jego nieobecnością?

W drużynie jest jeden rozgrywający. Jednak jakoś sobie radzimy, liczyliśmy się z tym, że któryś zawodników może z nami nie być na początku przygotowań. My musimy się dostosować do jego nieobecności. Po prostu w trochę inny sposób organizujemy pracę i treningi.

Fabian Drzyzga znalazł się w grupie szesnastu zawodników, którzy wezmą udział w Memoriale Huberta Wagnera. Istnieje możliwość, że pojedzie na mistrzostwa Starego Kontynentu, a zatem jego nieobecność może się wydłużyć.

Ja mam nadzieję, że Fabian pojedzie na mistrzostwa Europy, ponieważ on jest przyszłością polskiej siatkówki. Ma szansę się czegoś nauczyć, zdobyć nowe doświadczenie. Cały czas będzie podnosił swoje umiejętności. Grając w reprezentacji będą płynęły korzyści dla niego samego, dla kadry i dla klubu.

* rozmawiała Katarzyna Porębska
* więcej w serwisie plusliga.pl

źródło: plusliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved