Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Będziemy mieli najwyższych przyjmujących na ME?

Będziemy mieli najwyższych przyjmujących na ME?

fot. archiwum

Podczas mistrzostw Europy siatkarzy Mateusz Mika może stworzyć z Bartoszem Kurkiem najwyższy duet przyjmujących na świecie. O ile Kurek jest już blisko wykorzystania pełni swojego potencjału, o tyle Mika ma jeszcze wiele elementów do poprawienia.

Trudno o mierzącym 207 cm chłopaku napisać, że nie rzuca się w oczy. Jednak Mateusz Mika na razie wyróżnia się głównie świetnymi warunkami fizycznymi. – Taki już jest. Nawet w trakcie treningów trudno od niego wydobyć więcej niż kilka słów. Jest bardzo spokojnym człowiekiem, mam wrażenie że nawet za bardzo – opisuje 20-latka trener klubowy Andrzej Kowal, który cieszy się, że jego młody przyjmujący zagrał w biało-czerwonych barwach przeciwko Francji.(…)

W Ostrowcu Świętokrzyskim Mika dostał szansę w pierwszym meczu przeciwko Francji. W drugim wchodził już tylko na krótkie zmiany. Wciąż ma jednak szansę, by znaleźć się w 14-osobowym składzie na mistrzostwa Europy siatkarzy (10-18.09). – Walczyłem o to, żeby zostać w tej kadrze jak najdłużej i jeszcze w niej jestem. Daję z siebie wszystko, a co ma być, to będzie. Mistrzostwa Europy z moim udziałem to byłaby piękna sprawa – powiedział Mika. (…)

Mika razem z Bartoszem Kurkiem tworzą najwyższy duet przyjmujących świata, na dodatek wzajemnie się uzupełniający. Mateusz jest utalentowanym przyjmującym, Bartek genialnym atakującym. O ile Kurek jest już blisko wykorzystania pełni swojego potencjału, o tyle Mika ma jeszcze wiele elementów do poprawienia. Najpierw musi zacząć od przygotowania fizycznego, bo jak na 207-centymetrowego chłopaka jest jeszcze słabym atletą.

Autor: Kamil Składowski
Więcej przeczytasz w poniedziałkowym
wydaniu "Przeglądu Sportowego"źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved