Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Wygrany sparing częstochowian

Wygrany sparing częstochowian

fot. archiwum

Po ciężkich dwóch tygodniach spędzonych przede wszystkim na ćwiczeniach siłowych, przyszedł czas na pierwsze sparingi. Pierwszym rywalem podopiecznych Marka Kardosa w byli siatkarze pierwszoligowego MKS MOS Będzin. Częstochowianie wygrali 3:1.

Mecze z drużynami z PlusLigi dla niżej notowanych ekip zawsze są bardzo wartościowe. Tak było i w tym przypadku. – Jesteśmy zadowoleni z tego meczu pomimo, iż w składzie AZS-u zabrakło m.in. Dawida Murka i Bartosza Janeczka. W grze obu zespołów widoczny był trwający okres przygotowawczy – przekonywał kapitan MKS MOS, Dariusz Syguła.Szczególnie w pierwszych dwóch setach toczyliśmy bardzo wyrównaną walkę – dopowiedział libero pierwszoligowca, Michał Potera.

Dla Grzegorza Wójtowicza czy Sławomira Szczygła, spotkanie z akademikami było pierwszym rozegranym w barwach będzińskiego MKS-u. – Z nowymi zawodnikami nie ma żadnych problemów. Wszyscy bardzo dobrze wkomponowali się do naszego zespołu i z pewnością każdy z nich sporo dobrego tutaj wniesie – stwierdził Syguła. – Istotne jest to, iż mimo młodego wieku Mateusza Zarankiewicza i Grzegorza Wójtowicza, już widać ich ogranie zdobyte w PlusLidze. Sławek Szczygieł jest klasą samą w sobie, więc nie było mowy o problemach z jego aklimatyzacją w Będzinie – dodał kapitan będzinian.

Tytan AZS Częstochowa – MKS MOS Będzin 3:1
(21:25, 25:23, 25:14, 25:22)AZS: Oczko, Kamiński, Gierczyński, Kaczyński, Wiśniewski, Sobala, Stańczak (libero) oraz Hunek, Bik i Lewiński

źródło: azsczestochowa.pl, sportowezaglebie.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn, PlusLiga, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved