Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > WGP, gr. I: Zwycięstwo Dominikanek w ostatnim występie

WGP, gr. I: Zwycięstwo Dominikanek w ostatnim występie

Po wczorajszej wygranej z Polkami 3:1, w swoim ostatnim meczu World Grand Prix 2011, siatkarki reprezentacji Dominikany pokonały Kazachstan 3:2. Azjatki prowadziły w tym spotkaniu 2:1, ale dwie ostatnie partie pojedynku należały już do ich rywalek.

W ostatnim dniu rozgrywanych w Hong Kongu potyczek grupy I, po pięciosetowym pojedynku Dominikana pokonała ekipę Kazachstanu.

Zespoły rozpoczęły spotkanie od zaciętej walki, idąc „łeb w łeb" aż do pierwszej przerwy technicznej, na którą schodziły przy minimalnym prowadzeniu Kazachstanu. Drużyna ta za każdą chwilą coraz lepiej spisywała się w ataku i bloku, a to pozwoliło jej zwiększyć jeszcze przewagę nad rywalkami. Kilka zagrań nie do obrony w wykonaniu Kazachstanu, sprawiło, że na kolejnym regulaminowym czasie prowadziły już sześcioma oczkami. Po powrocie na parkiet, zawodniczki z Dominikany popełniły kilka prostych błędów własnych. Swoją ofensywę oparły w zasadzie na jednej zawodniczce – Prisilli Brens Rivera. Jej czytelne ataki nie stanowiły najmniejszego zagrożenia dla ekipy Kazachstanu, która wygrała pewnie tego seta do 15.

Początek kolejnej odsłony ponownie był bardzo wyrównany. Oba zespoły popełniły kilka błędów na zagrywce oraz miały trudności w przyjęciu. Tym razem jednak Dominikana zagrała lepiej taktycznie i to zawodniczki z tego kraju objęły minimalne prowadzenie na pierwszej przerwie technicznej. Drużyna Kazachstanu robiła co mogła, by wybić przeciwniczki z rytmu. Dominikanki kontynuowały jednak swoją dobrą grę zwiększając swoją przewagę do czterech punktów. W prawdzie w końcówce podopieczne Bachytżana Baituriejewa zdołały jeszcze odrobić straty, ale ostatecznie to Dominikana triumfowała w tym secie, wygrywając na przewagi do 25.

Kolejna partia również była zacięta. Podobnie jak w poprzednich odsłonach do pierwszej przerwy technicznej toczyła się wyrównana walka. Potem jednak swoją siłę w ataku pokazały zawodniczki Kazachstanu. Udało im się odskoczyć aż na dziewięć oczek i prowadziły już 16:7. Dominikanki, choć grały niezwykle ambitnie i zniwelowały straty do zaledwie dwóch punktów, nie były już w stanie odwrócić losów tego seta – przegrały do 21.

W czwartej odsłonie dość szybko Dominikana wyszła na czteropunktowe prowadzenie. Równie szybko jednak Kazachstan zniwelował stratę, tracąc zaledwie oczko przy wyniku 10:9. Potem jednak zawodniczki tej drużyny popełniły kilka błędów w przyjęciu, w szeregach rywalek zaś prym wiodła Bethania De La Cruz de Pena. Siatkarka ta zdobywając cztery punkty z rzędu, poprowadziła swoją drużynę do zwycięstwa w tym secie 25:15.

W decydującej partii Dominikanki niemal całkowicie kontrolowały sytuację na boisku, popisując się kilkoma spektakularnymi atakami oraz efektownymi blokami. Drużyna Kazachstanu robiła co mogła, ale ich kontry były nieskuteczne. Dominikana wygrała tie-breaka 15:9 i całe spotkanie 3:2.

Dominikana – Kazachstan 3:2
(15:25, 27:25, 21:25, 25:15, 15:9)

Dominikana: Vargas (7), Burgos (4), Eve Mejia (4), Marte Frica (1), Rivera (16), De La Cruz de Peña (32), Binet (libero) oraz Arias Perez, Nuñez (7), Cabral de la Cruz (4), Echenique (4) i Rondon (3)
Kazachstan: Nasiedkina (7), Trubina (12), Omielczenko (7), Iszimcjewa (9), Szenberger (1), Drobsziewskaja (20), Ezau (libero) oraz Łukomskaja (1), Akiłowa (7), Bieriesniewa (12) i Sitkazinowa

Po meczu powiedzieli:

Marcos Kwiek (trener reprezentacji Dominikany): – To był trudny mecz dla nas. Wczoraj obserwowałem spotkanie Kazachstanu z Chinami. To był bardzo ekscytujący pojedynek. Zgadzam się z trenerem Kazachstanu, że drugi set okazał się być kluczem do naszego zwycięstwa. Będziemy kontynuować naszą ciężką pracę i poprawiać grę, przygotowując się do Pucharu Świata.

Milagros Cabral de la Cruz (kapitan reprezentacji Dominikany): – Nasza drużyna jest szczęśliwa ze zwycięstwa w tym meczu, ale nie jesteśmy usatysfakcjonowane wynikiem punktowym.

Bachytżan Baituriejew (trener reprezentacji Kazachstanu):- Straciliśmy naszą szansę na zwycięstwo, kiedy przegraliśmy drugiego seta. Gratulują trenerowi Dominikany.

Natalia Akiłowa (kapitan reprezentacji Kazachstanu): – Rozegrałyśmy dobre spotkanie. Przegrałyśmy głównie przez własne błędy. Będziemy ciężko pracować by w przyszłości je wyeliminować.