Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ kadetek: Złote medale dla Turczynek

MŚ kadetek: Złote medale dla Turczynek

Rok 2011 zapisze się złotymi zgłoskami w historii tureckiej siatkówki młodzieżowej. Reprezentacja Turcji kadetek do złotego medalu na ME dodała kolejny krążek, tym razem na mistrzostwach świata. W finale Turczynki łatwo pokonały ekipę Chin.

Mecze o miejsca 13-16

Portorykanki w czterech setach uporały się z zawodniczkami z Algierii. Siatkarki reprezentacji Portoryko lepiej zaprezentowały się od rywalek w bloku, wygrywając ten element 49 do 40. Zwyciężczynie spotkanie zaprezentowały się świetnie w bloku, zdobywając aż 16 punktów przy tylko trzech "oczkach" rywalek. Portorykanki również świetnie wypadły w polu serwisowym, deklasując w tym elemencie przeciwniczki (13-3). Siatkarki z Afryki popełniły 19 błędów własnych, a same otrzymały w prezencie 27 "oczek". W zwycięskiej drużynie najwięcej 25 punktów zdobyła Stephanie Massanet. W obozie pokonanych 10 punktów na swoim koncie zapisała Louiza Bayou.

Portoryko – Algieria 1:3
(25:20, 11:25, 25:27, 12:25)

Siatkarki reprezentacji Tajlandii bez najmniejszych problemów uporały się z zawodniczkami Egiptu, wygrywając gładko w trzech setach. Siatkarki z Azji zdeklasowały rywalki wygrywając w tym elemencie 41 do 16. Siatkarki reprezentacji Egiptu okazały się lepsze od rywalek w bloku, wygrywając ten element 6 do 4. Ze znacznie lepszej strony w polu serwisowym zaprezentowały się zwyciężczynie spotkania, posyłając na stronę rywalek 10 punktowych zagrywek. Przeciwniczki odpowiedziały trzema takimi zagraniami. Siatkarki z Afryki popełniły 20 błędów własnych, a same otrzymały w prezencie 15 punktów. W drużynie z Azji najlepiej punktując zawodniczką była Khatthalee Pinsuwan, która zdobyła 14 punktów. W przeciwnej drużynie 7 punktów zdobyła Aya Elshamy.

Tajlandia – Egipt 3:0
(25:15, 25:15, 25:11)

Mecze o miejsca 9-12

Włoszki bez żadnych problemów uporały się z siatkarkami reprezentacji Meksyku w trzech setach. W ataku Włoszki okazały się minimalnie lepsze wygrywając w tym elemencie 37 do 344. Siatkarki z Włoch zdeklasowały przeciwniczki w bloku (11-1) oraz w polu serwisowym, wygrywając ten ostatni element aż 10 do 3. Zwyciężczynie spotkania popełniły 15 błędów własnych, a same otrzymały w prezencie 17 "oczek". W drużynie Italii 16 punktów zdobyła kapitan zespołu Elena Perinelli. W obozie pokonanych również 16 punktów na swoim koncie zapisała Samantha Bricio.

Włochy – Meksyk 3:0
(25:18, 25:15, 25:20)

Siatkarki reprezentacji USA bez żadnych problemów pokonały reprezentantki Słowacji w trzech setach i zajęły 9 miejsce na MŚ w Turcji. W ataku znacznie lepiej zaprezentowały się siatkarki ze Stanów Zjednoczonych, wygrywając ten element 44 do 21. Również w bloku znacznie lepiej wypadły zwyciężczynie spotkania, aż 12 razy ustawiając szczelny blok. Rywalki odpowiedziały jedynie dwoma takimi zagraniami. W zagrywce obydwa zespoły spisały się podobnie z lekką przewagą siatkarek z Ameryki Północnej (4-2). Słowaczki popełniły 15 błędów własnych, a same otrzymały w prezencie aż 26 "oczek". W zwycięskiej drużynie najwięcej 12 punktów zdobyła kapitan zespołu Mallory McCage. W drużynie z Europy 9 punktów na swoim koncie zapisała Nikola Pistelakova.

USA – Słowacja 3:0
(25:21, 25:16, 25:14)

Mecze o miejsca 5-8

Siatkarki reprezentacji Japonii w trzech setach pokonały reprezentację Argentyny i zajęły siódme miejsce na MŚ kadetek w Turcji. Japonki bardzo dobrze zaprezentowały się w ataku, zdobywając 45 punktów w tym elemencie przy 28 "oczkach" przeciwniczek. Obydwa zespoły identycznie spisały się w bloku, zdobywając po sześć punktów. W zagrywce okazały się lepsze zawodniczki z Kraju Kwitnącej Wiśni, zdobywając 5 punktów bezpośrednio z zagrywki, przy trzech takich zagraniach w obozie rywalek. Siatkarki z Azji oddały po swoich błędach 22 punkty, a same otrzymały w prezencie 19 "oczek". W zwycięskiej drużynie najwięcej 20 punktów zapisała na swoim koncie Aya Horie. W drużynie z Ameryki Południowej 13 punktów do dorobku punktowego drużyny dołożyła Antonela Fortuna.

Argentyna – Japonia 0:3
(22:25, 20:25, 17:25)

Niemki dość niespodziewanie w czterech setach pokonały Brazylijki i zajęły wysokie 5 miejsce na mistrzostwach świata w Turcji. Obydwa zespoły spisywały się podobnie w ataku, ale w końcowej statystyce lepiej wypadły Niemki, które zdobyły 49 punktów przy 40 "oczkach" przeciwniczek. Siatkarki z Europy 15 razy zablokowały rywalki, a same zostały powstrzymane na siatce dziesięciokrotnie. Niemki uzyskały dużą przewagę w polu zagrywki (10-3). Siatkarki z Ameryki Południowej popełniły 24 błędy własne, a same otrzymały w prezencie 28 punktów. W zwycięskiej drużynie najwięcej 25 punkty zdobyła Susanne Besa. W obozie pokonanych 15 punktów na swoim koncie zapisała Gabriela Braga Guimaraes.

Brazylia – Niemcy 1:3
(25:23, 18:25, 19:25, 19:25)

Finał

Siatkarki reprezentacji Turcji bez większych problemów pokonały w wielkim finale turnieju reprezentację Chin i zdobyły złote medale mistrzostw świata kadetek. Obydwa zespoły spisały się podobnie w ataku z lekką przewagą gospodyń turnieju (36-32). Turczynki 12 razy zablokowały rywalki, a same dziewięciokrotnie nie były w stanie przebić się przez blok przeciwniczek. Zwyciężczynie spotkania bardzo dobrze zaprezentowały się w polu serwisowym zdobywając 7 punktów przy dwóch "oczkach" rywalek. Siatkarki z Azji popełniły 20 błędów własnych, a same otrzymały w prezencie 15 "oczek". W "złotej" drużynie najwięcej 20 punktów zdobyła Kubra Akman. W obozie pokonanych 11 punktów na swoim koncie zapisała Ruoya Xu.

Chiny – Turcja 0:3
(19:25, 17:25, 22:25)