Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ kadetek: Polki na czwartym miejscu

MŚ kadetek: Polki na czwartym miejscu

Reprezentacja Polski kadetek w rozegranych w Turcji mistrzostwach świata zostanie sklasyfikowana na czwartej pozycji. W spotkaniu decydującym o brązowym medalu podopieczne Andrzeja Pecia przegrały w trzech setach z Serbią.

Polskim kadetkom nie udało się zrewanżować Serbkom za porażkę w drugiej fazie turnieju. W meczu o brązowy medal Polki gładko w trzech setach przegrały z rywalkami z Bałkanów i nie staną na podium tegorocznych mistrzostw świata w Turcji.

Pierwszy set nie wskazywał jednak, że spotkanie potoczy się według takiego scenariusza. Polskie siatkarki starały się walczyć o każdy punkt i łatwo nie oddawać pola rywalkom. Do drugiej przerwy technicznej wynik oscylował wokół remisu (15:15). W końcówce pierwszej partii spotkania lepiej zaczęły grać rywalki, które poprawiły skuteczność w ataku i szybko odskoczyły na kilka punktów przewagi. Biało-czerwone próbowały odrabiać straty, ale ostatecznie musiały uznać wyższość rywalek przegrywając pierwszego seta 21:25.

Druga partia meczu to popis w grze tylko jednego zespołu. Nie były to jednak polskie siatkarki. Serbki prezentowały się lepiej od Polek we wszystkich elementach siatkarskiego rzemiosła, nie pozwalając Polkom na nawiązanie równorzędnej walki. Polki nie najgorzej wypadały w bloku i zagrywce ale zdecydowanie ustępowały rywalkom w ataku, przegrywając drugiego seta aż 13:25.

Zapewne wielu kibiców liczyło, że polskie siatkarki szybko zapomną o porażce w dwóch pierwszych setach i będą w stanie powalczyć jeszcze w dzisiejszym spotkaniu o brązowy medal. Nie sprawdził się taki scenariusz. Co prawda w pierwszym fragmencie seta podopieczne Andrzeja Pecia prowadziły dość wyrównaną walkę z rywalkami, ale tuż po drugiej przerwie technicznej Serbki włączyły wyższy bieg i nie pozwoliły Polkom na nawiązanie zbyt wyrównanej walki, wygrywając trzecią partię 25:18 i całe spotkanie 3:0, zdobywając tym samym brązowe medale MŚ.

Serbia – Polska 3:0
(25:21, 25:13, 25:18)

Polska: Janicka (7), Głaz (3), Flakus (2), Wójcik (3), Chojnacka (9), Gajewska (3), Korabiec (libero) oraz Twardowska (4), Grajber (3), Tobiasz i Strózik
Serbia: Popović (10), Canak (9), Cikiriz (10), Lukić (9), Busa (12), Mirković (5), Stepanović (libero) oraz Mitrović (1)