Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > Milena Radecka: Jesteśmy smutne i złe

Milena Radecka: Jesteśmy smutne i złe

fot. archiwum

Porażka z Chinkami definitywnie przekreśliła szanse Polek na awans do turnieju finałowego w Macau. Jutro siatkarki wracają już do kraju. - Jesteśmy bardzo smutne i złe - mówiła na pomeczowej konferencji Milena Radecka, kapitan zespołu.

Milena Radecka (kapitan reprezentacji Polski): Gratulacje dla Chin. Dzisiaj nasz przeciwnik był zbyt silny dla nas. Wczorajszy mecz z Dominikaną był dla nas szansą, żeby dostać się do turnieju finałowego ale straciłyśmy to. Jesteśmy bardzo smutne i złe. Jutro wracamy do domu.

Alojzy Świderek (trener reprezentacji Polski): Przegraliśmy ten mecz głównie z powodu naszych słabych ataków i bloków. Będziemy pracować nad tymi elementami w przyszłości. Mieliśmy tylko dwa tygodnie na przygotowanie się do World Grand Prix, cały czas doskonalimy naszą grę, jednak musimy jeszcze ciężko pracować na treningach.

Wei Qiuyue (kapitan reprezentacji Chin): Obie drużyny grały dobrze w tym meczu. Włożyłyśmy całą naszą siłę w ten pojedynek. W zbliżających się meczach będziemy dążyć do jak najlepszej formy.Yu Juemin (trener reprezentacji Chin): Polski zespół zagrał dzisiaj naprawdę dobrze. Nasz zespół bardzo ciężko pracował szczególnie w elemencie bloku i ataku. To był nasz najlepszy mecz w Hongkongu. Yimei Wang potwierdziła dziś, że jest w dobrej formie. Patrząc na wszystkie trzy turnieje w Hongkongu zaprezentowaliśmy się najlepiej. Zawodniczki ustabilizowały swoją dyspozycję podczas gry. Aby przygotować się do turnieju w Macau koordynacja działań w zespole i strategia muszą zostać poprawione. Nadal istnieje różnica między silnymi zespołami, a nami. Nasza nowa libero Shan Danna zagrała z nami po raz pierwszy. Wydajność tej młodej zawodniczki jest naprawdę dobra, szczególnie w aspekcie mentalnym.

źródło: FIVB, inf. własna

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
Grand Prix, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved