Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Mariusz Wiktorowicz: BKS to mieszanka doświadczenia z młodością

Mariusz Wiktorowicz: BKS to mieszanka doświadczenia z młodością

fot. archiwum

Siatkarki brązowego medalisty PlusLigi Kobiet 2010/2011, BKS-u Aluprof Bielsko-Biała od trzech tygodni przygotowują się do nowego sezonu. Trener bielszczanek Mariusz Wiktorowicz pozytywnie ocenia starania swych podopiecznych.

Na czym skupiliście się podczas dotychczasowych treningów?

Mariusz Wiktorowicz: Początkowo zajęcia miały charakter wprowadzający i trenowaliśmy jeden raz dziennie po 3 godziny. Teraz nasz cykl obejmuje najczęściej dwa treningi dziennie. Dużo pracujemy na siłowni, by podbudować siłę mięśniową po dłuższym okresie przerwy, choć zawodniczki miały oczywiście w tym czasie indywidualne zadania do wykonania. Mamy do dyspozycji halę, gdzie trenujemy na trzech boiskach. To umożliwia prowadzenie zajęć w grupach, a co za tym idzie dużą liczbę powtórzeń poszczególnych ćwiczeń. Wychodzimy także w góry, biegamy na stadionie, korzystamy również z boisk do siatkówki plażowej przy COS w Szczyrku. Skupiamy się zatem jak na razie głównie na sile i technice indywidualnej.

Jak oceniasz nowe zawodniczki, przede wszystkim dwie zagraniczne siatkarki, które pojawiły się już w zespole?– To zawodniczki występujące na różnych pozycjach i oczywiście w innej sytuacji. Cassidy to młoda i perspektywiczna zawodniczka, która dołączyła do nas po zakończeniu studiów na uczelni. Dla niej występy w klubie poza granicami kraju są nowym doświadczeniem. Po Liesbet widać pełen profesjonalizm. Grała już w wielu klubach i jej ogranie, zachowanie na boisku pomaga zespołowi. Dla młodych zawodniczek to świetny przykład do naśladowania. Jestem przekonany, że wniosą one sporo dobrego do zespołu.

Jest z nami już także Koleta Łyszkiewicz, która uczestniczyła w tegorocznych mistrzostwach świata juniorek. Będziemy mieli z niej ogromny pożytek. To zdolna zawodniczka i na pewno udowodni swoją wartość na parkiecie. Jak widać BKS Aluprof na kolejny sezon to ciekawa mieszanka doświadczenia z młodością, która będzie z każdym dniem funkcjonowała coraz lepiej.

*Rozmawiał Marcin Nikiel, więcej na plusliga-kobiet.pl

źródło: plusligakobiet.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved