Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Marcus Nilsson już oficjalnie zawodnikiem Farta Kielce

Marcus Nilsson już oficjalnie zawodnikiem Farta Kielce

fot. archiwum

- Kontrakt siatkarza jest skonstruowany w sposób bardzo motywacyjny. Sądzę, że Marcus ma o co walczyć na parkiecie. Liczymy, że będzie dużym wzmocnieniem zespołu - mówi o nowym nabytku Farta Kielce prezes klubu, Mirosław Szczukiewicz.

Szwed to 29-letni atakujący, były zawodnik m.in. Paris Volley, Iraklisu Saloniki oraz Piacenzy. Z Fartem podpisał roczny kontrakt, a kielecki klub wygrał rywalizację o siatkarza z Iraklisem Saloniki. – Tak naprawdę wybór był prosty – przyznaje menedżer zawodnika. – W Grecji sytuacja jest bardzo niepewna. Nawet gdyby oferowali mu miliony dolarów, to pewnie nic by z tych pieniędzy nie zobaczył. W Kielcach jest klub wypłacalny, a ogromne znaczenie ma także poziom ligi polskiej, który jest zdecydowanie wyższy niż greckiej.

Marcus Nilsson, wybrany niegdyś najlepszym zawodnikiem turnieju finałowego Ligi Mistrzów, na łamach greckiej prasy przekonywał, że duży wpływ na jego decyzję miała znajomość z Pierrem Pujolem, nowym rozgrywającym Farta. – Istotnie tak było, ale nie rozmawiałem z Pierrem o tym transferze. Znamy się jednak bardzo dobrze, bo razem graliśmy w Paryżu, dlatego z niecierpliwością czekam na spotkanie z nim – tłumaczy Szwed.

Co wiem o polskiej siatkówce? Znam kilku bardzo dobrych siatkarzy z reprezentacji, ale na razie wolałbym nie mówić o nazwiskach. Cieszę się, że będą mógł grać w PlusLidze – przekonuje Nilsson. – Polska ma też dodatkowe plusy. Już jadąc do Kielc z lotniska zatrzymaliśmy się w restauracji, gdzie po raz pierwszy przekonałem się o jakości polskiego jedzenia. Szkoda tylko, że będę tutaj sam, bo moja dziewczyna studiuje w Stanach Zjednoczonych i nie może razem ze mną przyjechać.Nilsson o miejsce w składzie będzie rywalizował z dwoma innymi atakującymi drużyny – Sławomirem Jungiewiczem oraz Janem Królem. Nowy sezon PlusLigi wystartuje 1 października.

Więcej w serwisie cksport.pl

źródło: cksport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved