Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Tomaso Totolo: Mamy bardzo interesujących młodych zawodników

Tomaso Totolo: Mamy bardzo interesujących młodych zawodników

fot. archiwum

- Praca z tak młodym zespołem to dla mnie ogromna przyjemność. Myślę, że jesteśmy w stanie coś ugrać z tymi chłopakami - zapewnia trener Indykpolu AZS UWM Olsztyn, Tomaso Totolo. Siatkarze ósmej drużyny PlusLigi rozpoczęli przygotowania do sezonu.

Trenerze, jakie wrażenia po pierwszych dniach treningów? W jakiej formie wrócili zawodnicy po wakacjach?

Tomaso Totolo:Bardzo dobrej. Powrócili w naprawdę dobrej formie fizycznej. Teraz, w tym pierwszym okresie będziemy jeszcze nad tym pracować bardzo intensywnie. Zaczniemy również stopniowo wprowadzać elementy, które będą czysto techniczne. Wszyscy jesteśmy gotowi do ostrej pracy.

W zespole jest dużo młodych zawodników oraz kilku doświadczonych. Nie jest problemem, że z zespołem na początku nie będą trenować kadrowicze – Guillermo Hernán, Metodi Ananiew i Igor Yudin? Ten ostatni w Olsztynie pojawi się dopiero na początku października.Niekoniecznie jest to duży problem. Mamy bardzo interesujących młodych zawodników. Nawet po dołączeniu do zespołu kadrowiczów, nadal będzie to młody zespół z niską średnią wieku. Dla mnie praca z tak młodym zespołem to przyjemność. Z pewnością zawodnicy również będą chcieli się podszkolić, podnieść swój poziom wyszkolenia technicznego, taktycznego. Myślę, że jesteśmy w stanie coś ugrać z tymi chłopakami.

Przed sezonem rozegracie sporo sparingów, ale w planach jest tylko jeden dwudniowy turniej.

Chcę żebyśmy grali jeden mecz w tygodniu, góra dwa spotkania. W turnieju grasz minimum trzy spotkania, dzień po dniu. Dla nas jest bardzo istotne, by przygotować zespół do sezonu, więc moim zadaniem jest to zrobić w najlepszy z możliwych sposobów. Dlatego też, właśnie tak wygląda mój pomysł na okres przygotowawczy do PlusLigi. Chcemy go ciężko przepracować. Sparingi oczywiście są dla mnie istotne, ale jednak ważniejsze jest to co zrobimy na własnych obiektach – w siłowni, sali czy na basenie.

Na koniec potwierdzimy – kto kapitanem Indykpolu AZS UWM Olsztyn?

– Oczywiście nie mogło być innego wyboru jak tylko Paweł Siezieniewski (śmiech).

* rozmawiała Marta Panasiuk (azsuwmolsztyn.com.pl)

źródło: azsuwmolsztyn.com.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved