Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka amatorska > II Mistrzostwa Pomorza w białych fartuchach

II Mistrzostwa Pomorza w białych fartuchach

fot. archiwum

Trójmiasto powoli staje się kolejnym zagłębiem polskiej piłki siatkowej. Liczne imprezy rangi międzynarodowej oraz rozgrywki ligowe na najwyższym poziomie przyciągają na gdańskie plaże rzesze amatorów, w tym grupy zawodowe, na co dzień dbające o zdrowie między innymi innych sportowców.

Podobnie jak przed rokiem, w ostatnią niedzielę sezonu plażowego, 28 sierpnia, na gdańskiej plaży rozegrane zostaną II Mistrzostwa Pomorza w Siatkówce Plażowej Lekarzy pod patronatem Okręgowej Izby Lekarskiej w Gdańsku.

W turnieju zagrają między sobą lekarze, lekarze dentyści, a także studenci ostatnich lat wydziału lekarskiego, zarówno panie, jak i panowie oraz pary mieszane.

W poprzednim sezonie, w pierwszym turnieju tego typu, odbywającym się przy zmiennej, słoneczno-deszczowej pogodzie, udział wzięło siedem lekarskich par z rejonu trójmiasta i okolic.Na miejscu pierwszym, bez straty seta w całych zawodach, uplasowali się dr Jarosław Dębniak, kilkukrotny medalista Mistrzostw Polski Szkół Wyższych w kategorii Uczelni Medycznych oraz Peter Kanyion, reprezentant Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, również medalista MPSzW.

Udziałem w drugiej edycji zainteresowani są nie tylko siatkarze-amatorzy z okolic Trójmiasta, co na pewno uatrakcyjni zmagania o Mistrzostwo Pomorza.

Początek tegorocznych rozgrywek w niedzielę, 28 sierpnia o godz. 10:00 na boiskach rozstawionych na plaży w Gdańsku-Brzeźnie, po lewej stronie molo. Turniej rozgrywany będzie według przepisów gry w siatkówkę plażową Polskiego Związku Piłki Siatkowej oraz regulaminu turnieju. System rozgrywek uzależniony będzie od ilości zgłoszonych par.

Przewidziano rozgrywki w dwóch grupach zaawansowania: kategorii „Open" oraz „Dla początkujących" siatkarzy, którzy chcą spróbować swoich sił na piaszczystych boiskach.

Zobacz również:
Zgłoszenia do turnieju na forum Strefy Siatkówki

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka amatorska, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved