Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Czesi dwukrotnie lepsi od Włochów w meczach testowych

Czesi dwukrotnie lepsi od Włochów w meczach testowych

fot. archiwum

W Monzie reprezentanci Włoch oraz Czech rozegrali ze sobą dwa mecze sparingowe. W obu tych spotkaniach górą byli czescy zawodnicy, którzy  za każdym razem by pokonać swych przeciwników, potrzebowali aż pięciu setów.

W pierwszym meczu towarzyskim pomiędzy reprezentacjami Włoch i Czech, rozegranym w Monzie, triumfowali czescy reprezentanci. Całe spotkanie było niezwykle zacięte i o końcowym wyniku rywalizacji musiał zadecydować tie-break. Premierową odsłonę meczu, podobie jak i seta numer dwa, lepiej rozpoczęli Czesi i to Włosi przez cały czas musieli odrabiać straty, co ostatecznie im się nie udało. W trzeciej partii, po kilku zmianach, jakie wprowadził trener Berruto, gra „Azzurich” poprawiła się, na tyle, że to oni dyktowali w niech warunki. Podobnie było zresztą i czwartym secie. W tie-breaku jednak Czesi powrócili do swej dobrej dyspozycji, jaką prezentowali na początku spotkania, w efekcie czego z całego sparingu to oni schodzili z tarczą.

Włochy – Czechy 2:3
(26:28, 24:26, 25:21, 25:16, 10:15)

Składy drużyn:
Włochy: Buti (9), Travica (6), Kovar (4), Mastrangelo (14), Łasko (12), Savani (11) oraz Giovi (libero), Parodi, Bari (libero), Barone (3), Maruotti (4), Boninfante i Sabbi (8) 
Czechy: Tichacek (4), Platenik (20), Vesely (9), Stokr (20), Hudecek (3), P. Konecny (12) oraz Krystof (libero), Hrazdira, Zapletal, D. Konecny (1). Popelka (2) i HolubecDrugi mecz sparingowy był bliźniaczo podobny do pierwszego. Czesi rozpoczęli spotkanie z wysokiego C, od pierwszych piłek narzucając rywalom swój styl gry. Ich dominacja na boisku trwała jeszcze i w drugiej partii, lecz dwie kolejne należały do gospodarzy spotkania. Włosi poprawili swą grę w każdym elemencie siatkarskiej sztuki, co przełożyło się na ich triumf w trzecim i czwartym secie. Piąta odsłona spotkania jednakże ponownie należała do przyjezdnych. Czesi, po raz kolejny pokazali charakter i po dwóch przegranych partiach, tie-break rozstrzygnęli na swoją korzyść.

Włochy – Czechy 2:3
(23:25 23:25 25:23 25:22 11:15)

Składy drużyn:
Włochy: Buti (9), Travica (6), Kovar, Mastrangelo (8), Łasko (15), Savani (13) oraz Giovi (libero), Maruotti (14), Boninfante, Della Lunga (1) i Sabbi (7)
Czechy: Popelka (13), P. Konecny (7), Tichacek (9), Platenik (19), Vesely (5), Stokr (15) oraz Krystof (libero), Holubec, Hudecek, Hrazdira, Zapletal i D. Konecny (5)

 

źródło: inf. własna, volleyball.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved