Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Aland: Trzy wygrane po 2:0 Fijałka i Prudla

WT Aland: Trzy wygrane po 2:0 Fijałka i Prudla

Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel udanie radzili sobie w drugim dniu zmagań turnieju World Tour siatkarzy plażowych, rozgrywanym w fińskim Aland. Grając z prawej strony turniejowej drabinki, pokonali kolejno Szwajcarów, Amerykanów i Czechów.

Już pierwszy set pierwszego dzisiejszego spotkania pokazał kto jest zdecydowanym faworytem meczu. Biało-czerwoni spokojnie starali się od początku seta wypracowywać kilku punktową przewagę, aby w końcówce partii uniknąć niepotrzebnych nerwów. Zawodnicy ze Szwajcarii próbowali walczyć, ale nie byli w stanie zatrzymać aktualnie wyżej notowanej polskiej pary, przegrywając premierową odsłonę spotkania 13:21.

Będący na fali po wygraniu pierwszej partii meczu Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel również w drugim secie nie pozwolili rywalom na nawiązanie zbyt wyrównanej walki. Polacy starali się podobnie jak w poprzedniej odsłonie kontrolować to, co dzieje się na boisku. Ostatecznie druga partia spotkania zakończyła się identycznym wynikiem jak pierwsza, a więc zwycięstwem biało-czerwonych 21:13.

przegrani na miejscu 17:
Heyer/Chevallier SUI [20] – Fijałek/Prudel POL [3] 0:2

(13:21, 13:21)

Po zwycięstwie ze szwajcarską parą, w kolejnym meczu biało-czerwoni pokonali w dwóch wyrównanych setach parę ze Stanów Zjednoczonych Fuerbringer/Lucena po 49 minutach walki i awansowali do kolejnej fazy turnieju.

Pierwszy set znacznie lepiej rozpoczął się dla polskich zawodników, którzy po kilku udanych akcjach prowadzili 7:4. Rywale nie chcieli jednak łatwo poddawać się i szybko odrobili straty, a na przerwę techniczną schodzili nawet z jednopunktowym prowadzeniem (11:10). Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel nie chcieli jednak doprowadzać do nerwowej końcówki i szybko po regulaminowej przerwie zabrali się do odrabiania strat. Po kilku skutecznych akcjach, biało-czerwoni wyszli na prowadzenie 15:12, a przy stanie 20:18 mieli pierwsze piłki meczowe. Para ze Stanów Zjednoczonych obroniła się jednak (20:20). Od tego momentu na boisku rozgorzała walka punkt za punkt, ale tę "wojnę nerwów" lepiej wytrzymali polscy zawodnicy, którzy wygrali premierową odsłonę spotkania 24:22.

Druga partia meczu była bardzo podobna do poprzedniego seta. Po raz kolejny lepiej rozpoczęli Polacy, którzy po kilku skutecznych akcjach objęli trzypunktowe prowadzenie (6:3). Po raz kolejny jednak zawodnicy z Ameryki Północnej nie chcieli spasować i szybko doprowadzili do remisu, a na przerwę techniczną podobnie jak w poprzedniej partii schodzili z jednym punktem przewagi (11:10). Piąta para mistrzostw świata w Rzymie chciała jednak skończyć spotkanie w dwóch setach i zaoszczędzić siły na kolejne spotkania. Rywale chcieli jednak doprowadzić do tie-breaka. Ostatecznie o losach seta musiała po raz kolejny zadecydować gra na przewagi, którą znów rozstrzygnęli na swoją korzyść Polacy, wygrywając 22:20 i cały mecz 2:0.

przegrani na miejscu 13:
Fuerbringer/Lucena USA [11] – Fijałek/Prudel POL [3] 0:2
(22:24, 20:22)

Po dwóch zwycięstwach w dniu dzisiejszym, Polacy odnieśli kolejną wiktorię, tym razem pokonując duet z Czech – Benes/Kubala, rozstawiony w turnieju z numerem 8. w dwóch setach, po 36 minutach walki.

Pierwszy set tego spotkania wskazywał, że kibice będą świadkami bardzo zaciętego widowiska. Obydwie pary zaciekle walczyły o każdą piłkę i żadna z drużyn nawet na chwilę nie zamierzała odpuścić. Doszło do kolejnej w przypadku polskiej pary walki na przewagi w końcówce seta. Na szczęście, biało-czerwoni znów zachowali więcej spokoju i opanowania, podobnie jak w poprzednich meczach, wygrywając inauguracyjną odsłonę spotkania 24:22.

Wydawało się, że również druga partia meczu będzie niezwykle zaciętym widowiskiem. Nic bardziej mylnego. Czeska para po przegraniu pierwszej odsłony meczu wyraźnie spuściła z tonu i nie była w stanie nawiązać wyrównanej walki z polskim duetem. Polacy spokojnie starali się kontrolować to, co działo się na boisku i bardzo pewnie wygrali drugą odsłonę spotkania 21:12 i cały mecz 2:0. Awansowali tym samym do kolejnej fazy turnieju, w której zmierzą się z włoskim duetem Lupo/Nicolai, rozstawionym w zawodach z numerem 13.