Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Uniwersjada: Polki pokonały Tajki i zagrają o 5. miejsce

Uniwersjada: Polki pokonały Tajki i zagrają o 5. miejsce

Po wczorajszej porażce w ćwierćfinale Uniwersjady z zespołem Japonii, dzisiaj w pojedynku o miejsca 5-8, Polki łatwo wygrały z reprezentacją Tajlandii. Podopieczne trenera Rafała Błaszczyka zagrają jutro o 5. miejsce na turnieju w Shenzhen.

W pierwszym meczu o miejsca 5-8 na Uniwersjadzie w chińskim Shenzhen, reprezentacja Polski zmierzyła się z mało wymagającym przeciwnikiem, jakim były siatkarki z Tajlandii. Cały pojedynek trwał zaledwie 77 minut, a Polki wygrywając 3:0, straciły w nim zaledwie 54 małe punkty. Tylko w pierwszej odsłonie dzisiejszego spotkania Tajki nawiązały wyrównaną walkę i uzbierały 22 punkty. Wygrane w kolejnych setach do 14 i 18, nie pozostawiały złudzeń, że to podopieczne trenera Rafała Błaszczyka były w tym pojedynku zdecydowanie lepsze.

Tajki zagrały fatalnie w ataku. Tym elementem gry zdobyły zaledwie 26 punktów przy 109 próbach. To daje bardzo niską skuteczność, do której przyczynił się z kolei m.in. polski blok. Aż 13 razy reprezentantki z kraju znad Wisły blokowały Azjatki, a prym w tym elemencie gry wiodła Monika Naczk (5 skutecznych bloków). Najwięcej punktów dla polskiej drużyny zdobyła Magdalena Piątek – 19. W drużynie przegranych, najlepsza była Krause. Rezultat Tajki, to jednak zaledwie 9 "oczek".

Dzięki wygranej z Tajlandią, Polki zagrają jutro o 5. miejsce w Uniwersjadzie z reprezentantkami Ukrainy, które dzisiaj pokonały 3:0 (28:26, 25:18, 26:24) Tajwan.

Polska – Tajlandia 3:0
(25:22, 25:14, 25:18)

Polska: Naczk (11), Nuszel (2), Piątek (19), Jóźwicka (3), Haładyn, Skowrońska (7), Durajczyk (libero) oraz Trojan, Wilk, Kożon i Strasz (libero)
Tajlandia: Sooksen (5), Boonyuen (2), Krause (9), Chuewulim (5), Montripila (8), Gued Ard (2), Sanitklang (libero) oraz Phengvechai, Theesuka (5) i Promila