Strona Główna > Aktualności > siatkówka akademicka > Uniwersjada: Niemki ze złotymi medalami

Uniwersjada: Niemki ze złotymi medalami

Siatkarki reprezentacji Niemiec Borger/Buethe pokonały amerykańską parę Hughes/Day i zdobyły złote medale tegorocznej Uniwersjady. Na najniższym stopniu podium po zwycięstwie nad parą Jin/Miao stanęły Brazylijki Elize/Agatha.

W „małym finale” tegorocznej Uniwersjady, reprezentantki Brazylii Elize/Agath w tie-breaku pokonały parę gospodyń Jin/Miao i zdobyły brązowe medale.

Pierwszy set nie zapowiadał jednak takiego scenariusza. Obydwie drużyny przystąpiły do meczu bardzo zmobilizowane, mimo porażek w półfinale turnieju. Żadna z par nie chciała odpuścić, dlatego na boisku obserwowaliśmy zaciętą walkę o każdy punkt. O zwycięstwie w premierowej odsłonie spotkania musiała zadecydować zacięta gra na przewagi, którą na swoją stronę rozstrzygnęły gospodynie turnieju, wygrywając 22:20.

Podrażnione takim obrotem sprawy Brazylijki szybko zabrały się do odrabiania strat i w drugim secie nie pozostawiły złudzeń rywalkom, kto jest lepszy, wygrywając 21:15 i doprowadzając do tie-breaka.

Decydująca partia spotkania to zaciekła walka o każdy centymetr boiska. Obydwie pary bardzo chciały zdobyć brązowe krążki, dlatego żadna z nich nie mogła odskoczyć na zbyt dużą przewagę punktową. Ostatecznie tę „wojnę nerwów” lepiej wytrzymały siatkarki z Ameryki Południowej, które wygrały tie-breaka 15:13 i cały mecz 2:1, zdobywając tym samym brązowe medale Uniwersjady 2011.

Elize/Agatha (BRA) – Jin/Miao (CHN) 2:1
(20:22, 21:15, 15:13)

Siatkarki reprezentacji Niemiec Borger/Buethe zdobyły złote medale tegorocznej Uniwersjady, pokonując w wielkim finale turnieju parę ze Stanów Zjednoczonych Hughes/Day w dwóch setach.

Obydwie pary przystępowały do meczu finałowego podbudowane zwycięstwem w półfinałach. Warto również podkreślić, że zarówno para z Niemiec jak i duet z USA przedzierały się do strefy medalowej po prawej stronie turniejowej drabinki. Premierowa odsłona spotkania o złoty medal to zacięta walka punkt za punkt. W końcówce więcej spokoju i opanowania zachowały zawodniczki z Europy i to one mogły cieszyć się ze zwycięstwa w secie 21:19 i objęcia prowadzenia w meczu 1:0.

Przegranie pierwszej partii spotkania ewidentnie „podcięło skrzydła” zawodniczkom z Ameryki Północnej, które nie były już w stanie nawiązać wyrównanej walki z rywalkami i wysoko przegrały drugą partię spotkania 14:21. Siatkarki reprezentacji Niemiec mogły zatem cieszyć się ze zdobycia złotych medali Uniwersjady 2011. Reprezentantki USA musiały zadowolić się drugim stopniem podium.

Borger/Buethe (GER) – Hughes/Day (USA) 2:0
(21:19, 21:14)