Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Krzysztof Janczak: Naszym celem jest awans

Krzysztof Janczak: Naszym celem jest awans

fot. archiwum

Krzysztof Janczak po rocznym rozbracie z siatkówką ponownie do niej powraca. Tym razem podjął się trenowania KS Piecobiogaz Murowana Goślina, której głównym celem w nadchodzącym sezonie będzie awans do PlusLigi Kobiet.

Krzysztof Janczak zakończył swoją karierę jako zawodnik w sezonie 2009/2010. – Wiedziałem, że taki moment musi przyjść i stało się. Zresztą zawsze powtarzałem sobie, że zakończę granie przed nadejściem poważnej kontuzji, a lata leciały, więc organizm zaczął coraz częściej odczuwać trudy obciążeń treningowych. Zawiesiłem "buty na kołek" jako zdrowy człowiek i to jest ważne – mówi Janczak.

W ubiegłym sezonie jego cele sportowe jak i działaczy Energetyka Jaworzno diametralnie się różniły w związku z czym Janczak nie doszedł do porozumienia z klubem z Jaworzna i czekał na bardziej satysfakcjonującą go propozycję, lecz niestety dla niego zbyt długo zwlekał z podjęciem decyzji i ostatni sezon spędził na pogłębianiu tajników sportowego treningu. Krzysztof Janczak występował w drużynach z Włoch, Francji Kataru, Niemiec. – Z pewnością powiem, że sportowo najbardziej cenię sobie sezon spędzony we włoskiej A2 w Cremie. Tam grałem naprawdę dobrze i po czasie chyba muszę stwierdzić, że popełniłem błąd opuszczając Półwysep Apeniński – tak ocenia swoją grę trener Janczak.

Klub z Murowanej Gośliny będzie pierwszym żeńskim zespołem, który w swojej trenerskiej karierze poprowadzi Janczak, wcześniej był on drugim trenerem w Burzy Wrocław, następnie trenował Energetyka Jaworzno. – Wielu trenerów zamienia ligi męskie na żeńskie i odwrotnie, więc mi też się taka zamiana przytrafiła. Jednak jestem przygotowany w każdym aspekcie na tą zmianę i czuję się mocny jako trener, więc nie mam momentów, w których mógłbym stwierdzić brak pomysłu na trening kobiet. Ekipa z Murowanej Gośliny przygotowuje się do rozgrywek w I lidze. – Obecnie jesteśmy na obozie w Wolsztynie i pracujemy nad polepszeniem swojej techniki, jednocześnie trenując motorykę. Nasze przygotowanie do sezonu będzie można stwierdzić dopiero podczas sezonu ligowego, a nawet na jego zakończenie, czyli na fazę play-off. Każdy trening, sparing w okresie przygotowań przed sezonem jest tylko elementem układanki pod tytułem awans – podsumowuje Janczak.źródło: inf. własna, SportoweFakty.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved