Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Karpaty trenują w Polańczyku, a Patria w Rzeszowie

II liga K: Karpaty trenują w Polańczyku, a Patria w Rzeszowie

fot. archiwum

Siatkarki PWSZ Karpaty MOSiR Krosno i Extrans Patrii Sędziszów Młp., dwóch z czterech drugoligowych zespołów żeńskich z Podkarpacia, od pierwszej dekady sierpnia przygotowują się do sezonu 2011/12. W obu drużynach doszło do sporych zmian.

Krośnieński zespół do nowych rozgrywek przygotowuje się ma na własnych obiektach i na dziesięciodniowym obozie w Polańczyku. Sędziszowska drużyna ze względu na remont hali trenuje w Rzeszowie.

Siedem nowych „Karpatek"
W nowym sezonie „Karpatki" poprowadzi Dominik Stanisławczyk, zastępując grającą szkoleniowiec Marzenę Solską-Szepieniec, która zdecydowała się na macierzyństwo. Drugim trenerem, statystykiem, po rezygnacji z gry ma być Joanna Bednarczyk. Z zespołem, który w ubiegłym sezonie zajął drugie miejsce w grupie IV rozstały się Justyna Kopeć, Anna Zielińska, Barbara Wąż, Patrycja Marszałek. W kadrze krośnieńskiej drużyny pojawiały się rozgrywająca Katarzyna Nadziałek z KSZO Ostrowiec, przyjmująca Gabriela Gasidło z Szóstki Biłgoraj, środkowa bloku Karolina Szewczyk z SMS Opole. Karpaty w nadchodzącym sezonie reprezentować będą również cztery zawodniczki Stali Mielec: libero Angelina Golba, środkowa Dorota Jasionowicz, atakująca Sabina Podlasek i przyjmująca Natalia Wójcik. Zespół trenuje od 8 sierpnia. W planach przygotowań do rozpoczynającego się 24 września sezonu jest obóz w Polańczyku. Pierwszy sparing krośnianki rozegrają na 3 września. Potem uczestniczyć mają w dwóch międzynarodowych turniejach w Sędziszowie Młp., 10-11 września i w Krośnie 17-18 września.

Drugi sezon Bartnickiej
W Sędziszowie Młp. drugi sezon trenerką tamtejszej Extrans Patrii będzie Monika Bartnicka. Z drużyny, która treningi do nowego sezonu zaczęła 1 sierpnia odeszły Żaneta Baran, Małgorzata Hajduk, Katarzyna Wrona, Sandra Ciszczoń. W ich miejsce sędziszowski klub pozyskał rozgrywającą Magdalenę Radoń z Częstochowianki Częstochowa, środkową bloku Agnieszkę Warzechę z Wisły Kraków, Joannę Kowalską ostatnio MCKiS Jaworzo i libero Paulinę Paret, w minionym sezonie reprezentującą Siarkę Tarnobrzeg. Zajęcia treningowe Extrans Patrii do ostatnich dni sierpnia mają odbywać się w hali V LO w Rzeszowie. Powodem prace remontowe w sędziszowskiej hali. Pierwszą grę kontrolną Extrans Patria ma 2 września. W planach jej przedsezonowych sprawdzianów są także turnieje na własnym parkiecie, 10-11 września i Tomaszowie Lubelskim tydzień później.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved