Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Grzegorz Wagner: Nilsson i Pujol mają niesamowity potencjał

Grzegorz Wagner: Nilsson i Pujol mają niesamowity potencjał

fot. archiwum

- Czapka z głów dla prezesów Farta, że udało im się przekonać Marcusa do gry w Kielcach. Cieszę się, bo mam teraz zdecydowanie silniejszy zespół do dyspozycji niż w ostatnim sezonie - przekonuje trener kieleckich siatkarzy, Grzegorz Wagner.

– Nilsson będzie dobrym wzmocnieniem zespołu, a jednocześnie uzupełnieniem dla naszego składu – zapewnia Wagner. – Nie szukaliśmy specjalnie leworęcznego siatkarza, ale z pewnością będzie to utrudnienie dla naszych rywali. Uważam, że Marcus powinien fajnie uzupełniać się ze Sławkiem Jungiewiczem i Jankiem Królem. Każdy z nich jest inny, mają odmienne charakterystyki. Młodzi Polacy będą mieli jednak od kogo się uczyć, bo Marcus to bardzo doświadczony gracz. Wierzę, że dzięki temu będzie nam pomagał w tych trudnych momentach.

Zespół Wagnera od ponad trzech tygodni przygotowuje się do nowego sezonu PlusLigi. Z zespołem wciąż nie trenują jednak Pierre Pujol oraz Adam Kamiński. – I tak jesteśmy w nienajgorszej sytuacji, bo w niektórych klubach brakuje nawet 5-6 zawodników. U nas najbardziej doskwiera nieobecność drugiego rozgrywającego. Pierre dotrze do Kielc późno i będzie miał niewiele czasu na zgranie się z zespołem. Owszem, może się zdarzyć, że jego aklimatyzacja i dotarcie z atakującymi przebiegnie błyskawicznie, ale z doświadczenia wiem, ze to nie takie proste. Tymczasem rozgrywający to praktycznie 50 procent siły zespołu – twierdzi Wagner. – Kamiński przyleci do kraju na początku września. Kompletną kadrę powinniśmy mieć na Memoriał Zdzisława Ambroziaka, czyli na tydzień przed inauguracją ligi. Pujol weźmie udział w mistrzostwach Europy i nie wiadomo, jak długo będzie tam grał, ale ja życzę mu, żeby dotarł do finalu. Jeśli kupujemy topowych zawodników, to musimy się z tym przecież liczyć.

Wagner przyznaje, że ci „topowi" siatkarze Farta mają wielką szansę, by zostać gwiazdami PlusLigi. – Mam nadzieję, że tak będzie. Pujol i Nilsson mają niesamowity potencjał i wierze, że sprzedadzą to z pożytkiem dla zespołu – podkreśla.Autor artykułu: Tomasz Porębski
Cały artykuł w : CKsport.pl

 

źródło: cksport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved