Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Raul Lozano: Nadal brakuje nam precyzji, ale pracujemy nad tym

Raul Lozano: Nadal brakuje nam precyzji, ale pracujemy nad tym

fot. archiwum

Mistrzostwa Europy zbliżają się wielkimi krokami, dlatego każdy z uczestników szlifuje formę przed kontynentalnym czempionatem. Grupowi przeciwnicy biało-czerwonych, siatkarze Niemiec rozegrali towarzyski mecz z drużyną Holandii.

Reprezentanci Niemiec bardzo intensywnie trenują pod okiem trenera Raula Lozano, który zarządził sześć godzin zajęć dziennie. Nic więc dziwnego, że pod koniec dnia zawodnicy padają ze zmęczenia. – Możemy bardzo mocno pracować na treningach, 4-5 dni w tygodniu, dając z siebie wszystko, kiedy wiemy, że w weekend będziemy mieli wolne – mówi rozgrywający Niemiec Patrick Steuerwald, który od przyszłego sezonu będzie grał w AZS Politechnice Warszawskiej.

Podopieczni trenera Raula Lozano pokonali w towarzyskim meczu Holendrów 4:1 (25:23, 25:19, 16:25, 25:21, 15:13). W spotkaniu przeciwko reprezentacji Holandii zagrali, nieobecni podczas tegorocznej edycji Ligi Światowej, atakujący Georg Grözer oraz kapitan Björn Andrae. Zabrakło jedynie Christiana Dünnesa, który jest na Uniwersjadzie, Simona Tischera (uraz łokcia) oraz środkowego Ricardo Galandi (uraz kostki). Cała trójka nie pojawi się także w trakcie kolejnych spotkań, które reprezentacja Niemiec rozegra z mistrzami świata – Brazylią oraz z reprezentacją Japonii w dniach od 19 do 30 sierpnia.

Nie osiągnęliśmy jeszcze optymalnej formy i meczów na wysokim poziomie w naszym wykonaniu, na razie jeszcze nie możemy zobaczyć. Mocno jednak trenujemy, gramy sześciu na sześciu. W meczach przeciwko Brazylii i Japonii będziemy starali się jak najlepiej doszlifować naszą formę zarówno fizyczną jak i psychiczną. Dobrze, że jeszcze mamy trochę czasu przed mistrzostwami Europy i możemy nad tym popracować – ocenia formę swojej drużyny kapitan Björn Andrae.Potwierdza to także trener Raul Lozano.Jestem bardzo zadowolony z pracy, jaką moi zawodnicy wykonują na treningach. Nadal brakuje nam precyzji, ale pracujemy nad tym. W ostatnim tygodniu kładliśmy nacisk na wytrzymałość i sprawność fizyczną. Teraz przychodzi etap pracy nad taktyką i grą pod presją wyniku. To można wyćwiczyć tylko w bezpośrednich spotkaniach z mocnymi przeciwnikami. W ciągu 10 dni rozegramy 5 meczów. To pomoże nam złapać odpowiedni rytm gry – ocenia ostatnie plany przygotowań szkoleniowiec reprezentacji Niemiec.

W czwartek wieczorem lub najpóźniej w piątek rano, trener Lozano poda nazwiska 14 zawodników, którzy polecą na mecze towarzyskie do Brazylii. Pojedynki z mistrzami świata będą najważniejszym sprawdzianem przed wrześniowymi mistrzostwami Europy rozgrywanymi w Czechach i Austrii.

Przypomnijmy, że podopieczni Raula Lozano są grupowymi przeciwnikami reprezentacji Polski i zagrają w pierwszej rundzie ME rozgrywanej w praskiej O2 Arenie od 10 do 12 września.

źródło: plusliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved