Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Przygotowania, plany i marketing w zespole Rajbudu GTPS Gorzowa

Przygotowania, plany i marketing w zespole Rajbudu GTPS Gorzowa

fot. archiwum

Zestawienie opanowania doświadczonych zawodników z głodem sukcesu tych młodszych to mieszanka wybuchowa, na której ma opierać się zespół Rajbudu GTPS Gorzowa Wielkopolskiego.

W ekipie z zaplecza ekstraklasy przygotowania do nowego sezonu przygotowania do nadchodzącego sezonu rozpoczęły się już 8 sierpnia, lecz termin pierwszego testu podopiecznych Andrzeja Stanulewicza przypada na dni 9-10 września, kiedy to rozegrany zostanie memoriał Ryszarda Świątkiewicza.

Obecnie Pełny cykl treningowy w zespole z Gorzowa przechodzą: Bartłomiej Neroj, Konrad Krzywiecki, Paweł Maciejewicz, Patryk Wojtysiak, Maciej Naliwajko, Michał Kocoń, Michał Błoński, Dariusz Szulik, Maciej Polański i Michał Mysera. Do ekipy zostali włączeni także juniorzy z grupy trenera Jerzego Boguty: Damian Drożdż, Damian Kamiński, Kornel Orłowski i Sebastian Kałużny. W tej chwili, ze względu na obowiązki zawodowe Krzysztof Kocik i Michał Gaca trenują tylko popołudniami. Zespół nie przewiduje wyjazdowych zgrupowań, obecnie siatkarze szlifują formę fizyczną na sali przy ulicy Czereśniowej, a także na siłowni, basenie i korzystając z tras biegowych na terenie Gorzowa. Kiedy tylko tężyzna zawodników będzie satysfakcjonująca, trener Stanulewicz ma zamiar zająć się zgraniem zespołu i treningiem technicznym, później przyjdzie czas na sparingi. – Po wycofaniu się z pierwszej ligi Jokera Piła mamy trochę problemów ze znalezieniem sparingpartnerów – wyznaje gorzowski szkoleniowiec. – Będziemy szukali kontaktów z lubinianami, sulęcinianami i poznaniakami. By się dobrze przygotować do rozgrywek, musimy rozegrać co najmniej 10-12 spotkań. Dobre przygotowanie do sezonu będzie w tym roku niezmiernie ważne, gdyż zaplecze ekstraklasy będzie mocne jak nigdy, nie tylko w składzie zespołu z Gorzowa przewijają się nazwiska znane z występów w Plus Lidze. – Mamy ciekawą drużynę z kilkoma doświadczonymi graczami i grupą utalentowanych wychowanków – mówi Paweł Maciejewicz. – Pierwsza liga będzie w tym roku silna, bo wszystkie 12 ekip ma swoich składach graczy z ekstraklasowym, nawet międzynarodowym doświadczeniem. Naszym zadaniem będzie co najmniej powtórzenie ostatniego wyniku, czyli awans do półfinału. Faworytów rozgrywek upatruję w bielszczanach oraz beniaminkach z Lubina, Krakowa i Siedlec. Oni naprawdę bardzo się wzmocnili.

Rajbud dokonał zmian nie tylko w składzie, ale także w infrastrukturze. Powstała nowa komórka marketingu i promocji, prowadzona przez Ewę Trocińską, tym samym klub przygotuje szereg atrakcji dla kibiców, takich jak turniej siatkówki plażowej, czy „Święto Pieczonego Kurczaka”. Drużyna z Gorzowa zacznie sezon 1 października od meczu w Jaworznie, a następnie będzie podejmować na własnym parkiecie beniaminka I ligi – Cuprum Mundo Lubin. Początek sezonu zweryfikuje na ile poczynione zmiany są skuteczne pod względem sportowym i marketingowym.źródło: gazetalubuska.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved