Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Mirosław Zawieracz o przygotowaniach w Kleszczowie

Mirosław Zawieracz o przygotowaniach w Kleszczowie

fot. archiwum

Od poniedziałku siatkarki beniaminka PlusLigi Kobiet mają ręce pełne roboty. Podopieczne Mirosława Zawieracza przebywają na obozie w Kleszczowie koło Bełchatowa, gdzie trenuje również trzecia drużyna rosyjskiej Superligi - Dinamo Krasnodar.

Tydzień potrwa obóz przygotowawczy siatkarek PTPS-u Piła, które od poniedziałku do niedzieli będą trenować na obiektach Soloparku w Kleszczowie pod Bełchatowem. – Mamy tutaj wymarzone warunki do treningów. To jeden z najnowocześniejszych ośrodków w Polsce – chwali obiekt Mirosław Zawieracz, szkoleniowiec pilanek. Na miejscu zajęcia odbywają się na pobliskim stadionie i na hali. – W Kleszczowie pracujemy bardzo długo i intensywnie. Wciąż skupiamy się na treningu wydolnościowym i kondycyjnym, jednak zajęcia siłowe przeplatamy również treningami z piłką w hali. Stąd decyzja, że w tym tygodniu w przygotowaniach pojawiły się elementy taktyczne – wyjaśnia trener Zawieracz.

Dzisiaj w późnych godzinach wieczornych do drużyny dołączy długo oczekiwana Noris Leidys Acea Cabrera.Mam nadzieję, że jutro będę miał już do dyspozycji 10 zawodniczek – żartuje szkoleniowiec PTPS-u,który wciąż czeka, aż do drużyny z kadry wrócą Veronika Hudima i Monika Naczk. Wraz z Cabrerą do Polski miał przylecieć jej rodak, który dołączy do PGE Skry Bełchatów. Niestety nie udało mu się w kraju załatwić formalności, więc na Okęciu wyląduje tylko przyjmująca pilanek.

W Kleszczowie poza PTPS-em przebywa również trzeci zespół rosyjskiej ekstraklasy – Dinamo Krasnodar. – Rosjanki pod Bełchatowem będą przebywać jeszcze kilka dni. Stąd najprawdopodobniej udadzą się do Szczyrku, gdzie sparować mają z MKS-em Dąbrowa Górnicza, a następnie rozegrają turniej w Austrii – mówi trener. Również beniaminek PlusLigi Kobiet otrzymał propozycję gry z Rosjankami. – Myślę, że na to jest jeszcze za wcześnie. Trenujemy dopiero od trzech tygodni. Nie chciałbym narażać dziewcząt na kontuzję, jednak nie wykluczam, że przed wyjazdem rozegrania z Dinamem kilku fragmentów gier – tłumaczy Mirosław Zawieracz.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved