Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Jakub Kowalczyk: Nic nie stoi na przeszkodzie, aby walczyć w play-off

Jakub Kowalczyk: Nic nie stoi na przeszkodzie, aby walczyć w play-off

fot. archiwum

Jedną z nadziei na nadchodzący sezon są w Siedlcach nowo sprowadzeni z Piły środkowi - Witold Chwastyniak i Jakub Kowalczyk. Z drugim z nich rozmawialiśmy o jego pierwszych wrażeniach po przyjeździe do Siedlec i inauguracji treningów pod okiem trenera Nowaka.

Pierwsze pytanie nasuwa się wobec nowego zawodnika samo – jak podoba ci się w Siedlcach? Co możesz powiedzieć o samym mieście, jak i jego infrastrukturze sportowej i wewnętrznych strukturach klubu?

Jakub Kowalczyk: Kilka razy zdarzyło mi się spacerować po mieście. Jest bardzo przyjemne dla oka. Można powiedzieć, że od samego początku polubiłem Siedlce. Podoba mi się też to, że jest tu bardzo dużo zieleni. Na halę sportową nie można narzekać. Jest nieco mała, ale za to przytulna i na pewno będzie się w niej dobrze grać mecze ligowe.

Za wami pierwsze treningi na hali. W barwach Jokera byłeś bardzo chwalony za świetnie układającą się współpracę z Maciejem Gorzkiewiczem, jak gra ci się z siedleckimi rozgrywającymi? Jaka jest różnica w grze z Wojtkiem Raneckim i Łukaszem Wrońskim?– Maciek to bardzo dobry zawodnik. Wystawiał mi świetne piłki, może dlatego nie było problemów z ich skończeniem. W Siedlcach dopiero się zgrywamy, więc ciężko jest cokolwiek porównywać, ale myślę, że nasza współpraca będzie bez zarzutów.

Podczas treningów odwiedzają was kibice – czy w Pile cieszyliście się podobnym zainteresowaniem ze strony fanów?

W Pile oczy fanów skierowane były na żeńską siatkówkę. My, jako Joker, nie mieliśmy pełnej hali na meczach, a na treningach byliśmy tylko my i trener. Myślę, że w Siedlcach pod tym względem będzie znacznie lepiej!

Władze klubu ustaliły plan minimum na zajęcie ósmej lokaty w lidze. Jak odnosisz się do tak wyznaczonego celu?

Ósme miejsce oznacza spokojne utrzymanie w lidze. Zazwyczaj właśnie taki jest cel beniaminka. Z mojej strony mogę powiedzieć, że będziemy grać na maksimum swoim możliwości i jeżeli będzie szansa na wyższą lokatę, to na pewno będziemy grać tak, żeby ją wykorzystać. Mamy dobrą drużynę, ciężko trenujemy, w klubie organizacja jest świetna, więc nic nie stoi na przeszkodzie, żeby walczyć w play-off.

źródło: matchball.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved