Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Olimpia stawia na młodość

II liga M: Olimpia stawia na młodość

fot. archiwum

Już 24 września rusza sezon w II lidze mężczyzn. W pierwszej grupie rywalizować będzie dziesięć drużyn, a jedną z nich jest Olimpia Sulęcin. Ekipa Łukasza Chajca rozpoczęła już przygotowania do nadchodzącego sezonu.

W międzysezonowej przerwie w Olimpii doszło do kilku zmian kadrowych. W zespole pozostało ośmiu zawodników – Arkadiusz Romańczuk, Damian Sławiak, Damian Misterski, Marcin Kaptur, Grzegorz Pabich, Adam Tetfejer, Krzysztof Baran i Damian Cacek. Z sulęcińską ekipą pożegnało się sześciu zawodników. Są nimi: Karol Idzikowski, Mariusz Rzeszotek, Mariusz Piątek, Piotr Biliński, Mateusz Przybieg i Mateusz Kasperowicz. W ich miejsce działacze postanowili ściągnąć młodych siatkarzy. Z Pamapolu Wieluń do Olimpii przyszedł środkowy Artur Troska, z Czarnych Radom przybył przyjmujący Damian Płaskociński, natomiast z AZS UAM Poznań – Dominik Walęciej. Ponadto klub postawił na dwóch swoich wychowanków – 18-letniego Grzegorza Turka oraz zaledwie 15-letnieggo Patryka Zarębskiego. Nasz najstarszy zawodnik ma 25, a najmłodszy 15 lat. Średnia wieku całej ekipy wynosi zaledwie 19,85 roku – mówi na łamach Gazety Lubuskiej trener Olimpii, Łukasz Chajec.

Wszystko wskazuje na to, że faworytami I grupy w II lidze mężczyzn będą drużyny Krispolu Września, AZS UAM Poznań oraz Sobieskiego Żagań. A o co walczyć będzie ekipa z Sulęcina? – Nie wiemy jeszcze, na co będzie stać naszą drużynę – mówi otwarcie Chajec. – Awans do czołowej czwórki uznamy za wielką, pozytywną niespodziankę. Planem minimum będzie zajęcie bezpiecznego, szóstego miejsca – dodaje opiekun sulęcinian.

źródło: Gazeta Lubuska, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved