Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Brazylijczycy przygotowują się do mistrzostw Ameryki Południowej

Brazylijczycy przygotowują się do mistrzostw Ameryki Południowej

fot. archiwum

Ponad miesiąc po zdobyciu srebrnego medalu Ligi Światowej reprezentacja Brazylii rozpoczęła przygotowania do mistrzostw Ameryki Południowej, które odbędą się w dniach 19-25 września. Przed nimi "Canarinhos" rozegrają kilka sparingów.

Po kilku tygodniach przerwy podopieczni Bernardo Rezende powrócili do ciężkiej pracy, by jak najlepiej przygotować się do zbliżających się wielkimi krokami mistrzostw Ameryki Południowej. Na zgrupowanie w Saquaremie szkoleniowiec „Canarinhos” powołał 14 zawodników. W pierwszym tygodniu siatkarze skupili się głównie na odbudowie fizycznej. Pod koniec sierpnia reprezentacja Brazyli ma w planach rozegranie meczów towarzyskich w Rio de Janeiro z Japonią oraz Niemcami. – Te spotkania będą dla nas bardzo pożyteczne – stwierdził opiekun wicemistrzów olimpijskich z Pekinu. – To będzie dla nas najlepszy sposób, by przygotować się i zagrać na dobrym poziomie w mistrzostwach Ameryki Południowej. Tam spotkamy się twarzą w twarz z silnymi zespołami takimi jak: Argentyna, która bardzo poprawiła swój poziom gry w ostatniej dekadzie – dodał Rezende.

Mistrzostwa Ameryki Południowej będą bardzo ważne, ponieważ będzie w nich można wywalczyć kwalifikację do Pucharu Świata, który zostanie rozegrany w dniach 20 listopada – 4 grudnia. Trzy najlepsze z niego drużyny zdobędą przepustki na londyńskie Igrzyska Olimpijskie w 2012 roku.

Kadra Brazylii na zgrupowanie w Saquaremie:Rozgrywający: Bruno, Marlon
Środkowi: Sidao, Lucas, Rodrigao, Gystavo
Atakujący: Visotto, Wallace, Theo
Przyjmujący: Murilo, Dante, Giba, Bravo
Libero: Sergio

 

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved