Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Andrzej Peć: Sytuacja w naszej grupie jest bardzo interesująca

Andrzej Peć: Sytuacja w naszej grupie jest bardzo interesująca

fot. archiwum

Seta zabrakło, aby polskie kadetki już wczoraj znalazły się w czwórce najlepszych drużyn świata. Biało-czerwone uległy reprezentacji Brazylii 2:3, lecz nadal zachowały duże szanse na awans do strefy medalowej. Dzisiaj muszą pokonać Serbki.

We wczorajszym meczu polskie siatkarki stały przed ogromną szansą awansu do grona najlepszych czterech drużyn świata. W meczu z kadetkami Brazylii prowadziły 2:1, mając w pewnym momencie nawet cztery punkty przewagi w czwartej partii. – Niestety, przeciwnik rozstrzelał nas zagrywką – słychać w obozie podopiecznych Andrzeja Pecia. – Paradoksalnie, Brazylijki przeciwko naszej reprezentacji rozegrały najlepsze zawody na tych mistrzostwach – dodawały młode siatkarki.

Pomimo porażki humory w naszej kadrze dopisują, a same zawodniczki podkreślają, że w meczu przeciwko Serbkom na parkiet wybiegną w bojowych nastrojach. – Sytuacja w naszej grupie jest bardzo interesująca – mówi trener polskich kadetek, Andrzej Peć. Biało-czerwone wciąż zachowują szanse na awans do czwórki najlepszych zespołów turnieju. Jest tylko jeden warunek – po południu muszą ograć reprezentację Serbii, która na mistrzostwach świata przegrała dotąd tylko jedno spotkanie. Cel jak najbardziej realny, a w polskim obozie liczą na to, że kadetki wezmą przykład z juniorek, które Serbki w tym roku ograły już dwukrotnie.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved