Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Świderek vs Serwiński – telenowela trwa…

Świderek vs Serwiński – telenowela trwa…

fot. archiwum

Nie widać końca sporu między trenerami reprezentacji żeńskiej oraz Muszynianki. Podopieczne Bogdana Serwińskiego - Katarzyna Gajgał i Joanna Kaczor - do końca miesiąca mają leczyć się w Muszynie. Zdaniem Świderka może im to zamknąć drogę do ME.

Same zainteresowane znalazły się między młotem a kowadłem. – Do 30 sierpnia zostajemy w Muszynie, bo takie są zalecenia doktora. W klubie przechodzimy rehabilitację i powoli wznawiamy treningi – mówi w rozmowie z Przeglądem Sportowym Katarzyna Gajgał. Wtóruje jej Joanna Kaczor. – Zrobimy wszystko, żeby grać w reprezentacji, ale musimy liczyć się z wytycznymi lekarza.

Do Legionowa w poniedziałek dojedzie środkowa Muszynianki Agnieszka Bednarek-Kasza. – Agnieszka jest zdrowa i dałem jej zielone światło do wyjazdu – mówi Serwiński. – Nie bojkotuję planów Świderka. Nie rozumiem tylko, dlaczego to, co dzieje się w Legionowie nazywa się zgrupowaniem. Moje siatkarki nie miałyby tam żadnej opieki ze strony sztabu medycznego reprezentacji. W klubie są w rękach specjalistów – argumentuje.

Konflikt interesów może skończyć się źle do obu siatkarek. Trener kadry zapowiedział bowiem, że nieobecność Gajgał i Kaczor w Legionowie może zamknąć im drogę do udziału w mistrzostwach Europy.– Obawiam się, że ta decyzja oznacza dla Kaczor i Gajgał koniec marzeń o grze w mistrzostwach Europy. I nie jest to z mojej strony złośliwość. Myślę o zawodniczkach. Jeśli nie będą miały podbudowy pod ciężki trening, mogą doznać kontuzji. Jak mają się przygotować do imprezy, skoro jeszcze nie zaczęły treningów? – pyta selekcjoner i jednocześnie zapowiada, że decyzję co do obu zawodniczek podejmie po powrocie z World Grand Prix.

źródło: inf. własna, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved