Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Radostin Stojczew: Zmierzamy w dobrym kierunku

Radostin Stojczew: Zmierzamy w dobrym kierunku

fot. archiwum

Bułgaria przygotowuje się do turnieju, który rozegrany zostanie w Czechach i Austrii. Zespół trenera Radostina Stojczewa ma już za sobą rozegrane cztery mecze kontrolne, a przed nim kolejne dwa z Serbią. Po nich najprawdopodobniej poznamy "14" na ME.

W miniony weekend Bułgarzy zakończyli zwycięsko towarzyski turniej w Sofii gdzie pokonali Francją i Czechy po 3:0. – Jestem zadowolony z wyniku, z gry trochę mniej – mówi trener Radostin Stojczew. – Widać, że zmierzamy w dobrym kierunku ale nie ma co popadać w hurraoptymizm i olbrzymią euforię. Nadal przed nami dużo pracy nad jakością gry. Mam nadzieję, że osiągniemy taki poziom, który pozwoli nam na mistrzostwach Europy pokazać pełnię naszych możliwości. Cieszy mnie, że zespół nie traci głowy jak rywal nam odskoczy na 3-4 punkty. Zawodnicy zachowują spokój i to jest bardzo ważne. Trochę jeszcze szwankuje organizacja gry i do końca nie mogę być też zadowolony z ataku i zagrywki – tłumaczy bułgarski szkoleniowiec.

Bułgarzy po turnieju w Sofii przenieśli się do Warny, gdzie odbędzie się kolejny etap przygotowań do ME. 23 i 24 sierpnia ekipa trenera Stojczewa rozegra kontrolne mecze z Serbią. Trener liczy, że spotkania te pomogą mu w ustaleniu ostatecznego składu na mistrzostwa Europy. – Na pewno rywalizacja o miejsce w drużynie na ME jest spora, szczególnie jeśli chodzi o atak i przyjęcie. Liczę, że w trakcie przygotowań w Warnie zespół osiągnie wymaganą jakość i podniesie swój poziom gry. Nie brakuje nam problemów zdrowotnych w kadrze, ale personel medyczny ciężko pracuje, żeby zawodnicy byli w optymalnej dyspozycji i mogli trenować.

Radostin Stojczew na łamach bułgarskich mediów żałował, że reprezentacji Bułgarii nie zaproszono na Memoriał Wagnera. – Szkoda, że tam nie zagramy z tak silnymi zespołami jak Rosja, Polska czy Włochy. Niestety nie dostaliśmy w tym roku zaproszenia, chyba z tego powodu, że z Polakami zagramy w grupie na ME – mówi Stojczew, przekonany jednak, że Bułgarzy rozegrają wystarczającą ilość spotkań kontrolnych, by dobrze przygotować się do najważniejszej imprezy sezonu.* więcej w serwisie plusliga.pl

źródło: plusliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved