Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > O. Juantorena: Teraz jestem w Trento i jestem tutaj szczęśliwy

O. Juantorena: Teraz jestem w Trento i jestem tutaj szczęśliwy

fot. archiwum

Najlepszy zawodnik ostatniej edycji Ligi Mistrzów oraz Klubowych Mistrzostw Świata, ostoja Trentino Volley w przyjęciu i ataku - Osmany Juantorena, powrócił do Trento, aby wznowić treningi z macierzystą drużyną przed zbliżającym sezonem ligowym.

– Treningi fizyczne i techniczne, które obecnie prowadzamy, są dla nas bardzo istotne, ponieważ w dalszej części sezonu dadzą nam one możliwość pracy nad starannością w innych elementach gry – opisuje założenia treningowe na najbliższe tygodnie Osmany Juantorena. Przyjmujący, reprezentujący barwy obecnego Mistrza Włoch, kilka dni temu powrócił do treningów z resztą klubowych kolegów, zajęcia odbywają się pod okiem Roberto Serniottiego. – W pełnym składzie będziemy ćwiczyć dopiero na kilka dni przed rozpoczęciem sezonu, więc początkowo na pewno trudno będzie odnaleźć szybką grę, zrozumienie na boisku i odpowiednią skuteczność. Jednak mamy tę zaletę, że bardzo niewiele zmieniliśmy w składzie przed nowym sezonem – tłumaczy zawodnik Trentino Volley.

Juantorena podkreśla, że jego drużyna będzie potrzebowała czasu na zgranie, które pozwoli im osiągnąć podobny poziom gry jak w ubiegłym sezonie, w którym wygrali trzy najważniejsze turnieje na arenie międzynarodowej i krajowej. Klubowe Mistrzostwa Świata, Liga Mistrzów oraz upragnione Scudetto to trzy główne cele trydendczyków na najbliższy sezon. Ponadto, walka o Puchar i Super Puchar Włoch także zapowiada się interesująco. – Ciekawe jak inne zespoły wykorzystały okienko transferowe, który z nich będzie miał najlepsze wzmocnienia – Macerata, Cuneo, Modena, na pewno będą naszymi głównymi rywalami, ale przede wszystkim musimy myśleć o sobie i swojej grze – krótko odpowiada zawodnik, który kilka dni temu świętował 26-te urodziny.

W trakcie wakacyjnej przerwy zawodnik Trentino Volley brał udział w dwóch turniejach. Kubańczyk walczył o Puchar Emira w dniach 28 maja – 4 czerwca oraz Cope Del Ray od 11 do 17 czerwca w barwach klubu El-Arabija Doha. Potem powrócił na kilkudniowy odpoczynek w rodzinne strony. – Czuję się dobrze po doświadczeniach zdobytych w Katarze oraz po powrocie na Kubę – podkreśla Juantorena. – Jak nigdy, w tym roku potrzebny jest nam dobry początek sezonu, ponieważ w październiku będziemy rozgrywali Puchar Świata i ponownie chcemy go wygrać. Większość zawodników Itasu przebywa na zgrupowaniach kadr narodowych. Kubański przyjmujący ten czas spędza w Trento. Dla mnie nie jest to niczym nowym – przyznaje. – Nie gram w ważnych międzynarodowych imprezach takich jak Puchar Świata czy Igrzyska Olimpijskie, jest to dla mnie smutne ponieważ są one marzeniem każdego gracza. Ale teraz jestem w Trento, jestem tutaj szczęśliwy i nie myślę o niczym inny – zapewnia Juantorena.źródło: przegladligowy.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved