Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jacek Nawrocki: Największy transfer to utrzymanie składu

Jacek Nawrocki: Największy transfer to utrzymanie składu

fot. archiwum

Zawodnicy Skry Bełchatów po wakacyjnej przerwie wrócili do pracy. - Z uwagi na specyficzny początek rozgrywek ligowych, skróciliśmy okres przygotowań - tłumaczy Jacek Nawrocki, który ma do dyspozycji okrojoną, ale stosunkowo liczną grupę siatkarzy.

Jacek Nawrocki przypomniał, że mistrzowie Polski co roku jako jedni z ostatnich rozpoczynali przygotowania do nowego sezonu. Tym razem ten termin został przesunięty jeszcze bardziej. – Zaczynamy stosunkowo późno, skróciliśmy okres przygotowań. Zawodnicy przez ostatnie cztery tygodnie mieli do wykonywania indywidualne programy na siłowni i stanowi to podkład do pracy, jaką wykonamy w okresie przygotowawczym. Na taki a nie inny plan wpłynęła specyfika tegorocznych rozgrywek, związana z imprezami reprezentacyjnymi – tłumaczył Nawrocki. Podał też harmonogram spotkań towarzyskich, jakie jego zawodnicy rozegrają przed rozpoczęciem ligi. – Pierwszy mecz Skra rozegra 7 września, będzie to spotkanie charytatywne w Kluczborku [z AZS Częstochowa – dop. redakcji]. Będziemy też sparować z Resovią, z Jastrzębskim Węglem, zagramy też w turniejach w Miliczu i Oleśnicy.

Frekwencja na pierwszym treningu była zaskakująco wysoka, jak na mistrza Polski. Zabrakło jedynie pięciu zawodników grających w reprezentacjach oraz Pawła Woickiego i Aleksandra Atanasijevića, którzy dołączą do zespołu już za kilka dni. – Obecność wielu podstawowych graczy gwarantuje to, że możemy skupić się na zadaniach taktycznych, co z pewnością wykorzystamy – podkreślał zadowolony szkoleniowiec bełchatowian.

Nawrocki nie krył też zadowolenia z nowych nabytków Skry. – Cieszę się, że dołączył do nas tak doświadczony środkowy jak Wytze Kooistra, myślę, że będziemy mieli z niego duży pożytek, choć oczywiście na tej pozycji mamy dobry poziom. Jeżeli chodzi o serbskich zawodników, liczę, że wprowadzą w treningu dużo żywiołowości i waleczności, nieco „świeżej krwi". Podejrzewam, że nie będą łatwi w prowadzeniu, ale dadzą troszeczkę bigla tej drużynie. Pojawi się również Robert Milczarek, który będzie zabezpieczał działania defensywne, ale planujemy w tym roku traktować go jako zawodnika skrzydłowego, a nie libero – zapowiedział trener Skry i jednocześnie żałował, że z zespołem pożegnali się Stephane Antiga i Jakub Novotny. Podkreślił też, że najważniejszym transferem Skry było utrzymanie niemal w całości podstawowego składu zespołu.źródło: inf. własna, skra.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved