Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Ambitne plany Victorii Wałbrzych

II liga M: Ambitne plany Victorii Wałbrzych

fot. archiwum

W Wałbrzychu pełną parą ruszyły przygotowania do sezonu. Zawodnicy Victorii będą mieli trudne zadanie, jednak zapowiedziano, że powalczą o awans do pierwszej ligi. Zespół w nadchodzącym sezonie wystąpi w grupie drugiej rozgrywek II ligi.

Na razie w zespole Victorii trenuje 14 zawodników. To o dwóch więcej niż może być w meczowym składzie, jednak z całą czternastką klub chce podpisać kontrakty na nowy sezon. Czterech nowych zawodników jest już zakontraktowanych, są to przyjmujący Mateusz Radojewski (25 lat) i Dominik Broj (20 lat) z AZS Poznań oraz młodzi wychowankowie sąsiedzkich klubów: przyjmujący Daniel Gądek (21 lat) z Sudetów Kamienna Góra i środkowy z AKS Strzegom Piotr Nowakowski (19 lat). Piąty „nabytek", z którym trwają jeszcze rozmowy, to prawdopodobnie także były zawodnik AZS Poznań.

Do tej piątki dochodzi dziewięciu dotychczasowych zawodników: Maciej Leński i Tymoteusz Gajek na rozegraniu, Piotr Wierzbicki i Łukasz Ostapiuk na libero (od nowego sezonu ma obowiązywać przepis, który dopuszcza obecność w składzie dwóch libero, którzy mogą naprzemiennie grać w meczu), środkowi Łukasz Jurczyński i Paweł Olszewski, atakujący i przyjmujący Sebastian Zieliński, Michał Tomiałowicz, Fabian Kurzawiński.

Prezes klubu Henryk Walentas oglądał treningowe mecze tych zawodników i jest bardzo zadowolony ze swojej ekipy. – Jestem mocno zbudowany grą, a także pracą na obozie, przez dwa dni przyglądałem się zawodnikom. Wszyscy podkreślają, że w zespole panuje bardzo dobra atmosfera. Zwłaszcza ci najmłodsi zawodnicy trenują bardzo ambitnie i zapewne 1-2 wejdzie do podstawowego składu – powiedział.Sezon ligowy rozpocznie się 24 września, wałbrzyszanie rozegrają wtedy spotkanie w Raciborzu. Wcześniej odbędzie się seria meczów kontrolnych – najpierw 2 września towarzyski mecz z Bielawianką Bielawa, a 3 września Turniej o Puchar Prezesa WZK Victoria S.A. z udziałem drużyn Cuprum Lubin, AZS Zielona Góra i AZS Opole. Następnie w rewanżu turnieje w Zielonej Górze, Lubinie i Opolu.

źródło: victoria.pwsz.com.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved