Strona Główna > Aktualności > siatkówka akademicka > Uniwersjada: Kądzioła i Szałankiewicz lepsi od Amerykanów

Uniwersjada: Kądzioła i Szałankiewicz lepsi od Amerykanów

Od zwycięstwa do zwycięstwa kroczy polska para Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz na tegorocznej Uniwersjadzie. Polacy w III rundzie turnieju bez większych problemów pokonali amerykańską parę McKibbon/Hughes w dwóch setach.

Już pierwszy set dzisiejszego spotkania pokazał, kto jest zdecydowanym faworytem tego pojedynku. Polacy grali skutecznie i starali się kontrolować to, co dzieje się na boisku. Rywale próbowali walczyć i odrabiać straty, ale nie znali sposobu na zatrzymanie biało-czerwonych i w efekcie przegrali dość wysoko pierwszego seta 15:21.

Będący na fali po wygraniu inauguracyjnej odsłony meczu Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz również w drugim secie nie pozostawili złudzeń kto jest lepszy w dzisiejszym spotkaniu. Para z Ameryki Północnej walczyła zaciekle o każdy punkt, ale Polacy nie pozwolili sobie wydrzeć zwycięstwa, wygrywając drugą partię 21:16 i cały mecz 2:0.

W drodze do strefy medalowej Uniwersjady, Polacy nie przegrali żadnego spotkania. Miejmy nadzieję, że w spotkaniach decydujących o medalach, zawodnicy z kraju znad Wisły również utrzymają swoją wysoką formę, jaką prezentują podczas tego turnieju.

Kądzioła/Szałankiewicz POL – McKibbon/Hughes USA 2:0
(21:15, 21:16)