Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ kadetek: Pierwszy dzień rywalizacji w drugiej rundzie

MŚ kadetek: Pierwszy dzień rywalizacji w drugiej rundzie

Mistrzostwa świata kadetek wkroczyły dziś w kolejną fazę rozgrywek. W walce o możliwość gry w półfinałach dobrze spisały się dziś Polki, Serbki, Chinki oraz Turczynki, które wygrywając zrobiły pierwsze kroki do znalezienia się w strefie medalowej.

Grupa E

W pierwszym meczu grupy E, reprezentantki Chin bez większych problemów uporały się z zawodniczkami Argentyny wygrywając w trzech krótkich setach. Pierwsze dwa sety to pewna gra siatkarek z Azji, które nie pozwoliły rywalkom na przekroczenie granicy 20 punktów, wygrywając odpowiednio do 17 i 19. O ile w pierwszych dwóch partiach Argentynki próbowały jeszcze walczyć, o tyle w trzecim secie zostały całkowicie rozbite przez chiński zespół, zdobywając jedynie 7 punktów. Siatkarki z Azji bardzo dobrze zaprezentowały się w ataku, wygrywając z przeciwniczkami w tym elemencie 35 do 26. Jeszcze większa przewaga Chinek uwidoczniła się w bloku oraz w polu serwisowym. Siatkarki z Chin zdobyły aż 12 punktów blokiem, a same zostały zatrzymane jedynie dwa razy. Zwyciężczynie spotkania posłały na stronę rywalek 10 asów serwisowych, a same trzykrotnie nie były w stanie przyjąć zagrywki rywalek. Argentynki oddały rywalkom 18 punktów po błędach własnych, otrzymując w prezencie 12 "oczek" od przeciwniczek. W zwycięskiej drużynie najwięcej 13 punktów zdobyła Ningya Tang, natomiast w drużynie z Ameryki Południowej po 10 punktów zapisały na swoim koncie Sol Piccolo i Priscila Bosio.

Chiny – Argentyna 3:0
(25:17, 25:19, 25:7)

Znakomicie spisują się na MŚ gospodynie turnieju, reprezentacja Turcji, która po wygraniu wszystkich swoich meczów w pierwszej fazie rozgrywek również drugą rundę rozpoczęła od pewnego zwycięstwa, tym razem z drużyną Niemiec. Pierwszy set spotkania to popis Turczynek, które pozwoliły rywalkom na zdobycie zaledwie 13 "oczek". W drugim secie reprezentantki Niemiec głównie za sprawą dobrej gry w ataku nawiązały bardziej wyrównaną walkę z rywalkami, ale mimo to nie były w stanie wygrać partii, przegrywając ostatecznie 20:25. Trzeci set to podobnie jak inauguracyjna odsłona popis gry gospodyń turnieju, które za sprawą świetnej gry w bloku i polu serwisowym rozgromiły rywalki, wygrywając 25:13 i cały mecz 3:0. Jedynym elementem w którym siatkarki z Niemiec zaprezentowały się lepiej od przeciwniczek był atak. Niemki zdobyły 28 punktów, natomiast aktualne mistrzynie Europy kadetek zdobył 21 "oczek". Turczynki zdeklasowały rywalki w bloku, wygrywając 17 do 8, oraz w polu zagrywki (13:1). Nasze zachodnie sąsiadki popełniły aż 24 błędy własne, a same w prezencie otrzymały tylko 9 "oczek". W zwycięskiej drużynie najwięcej 12 punktów zdobyła Ece Hocaoglu. W obozie pokonanych po 10 punktów do dorobku punktowego drużyny dołożyły Magdalena Gryka i kapitan zespołu Jennifer Geerties.

Turcja – Niemcy 3:0
(25:13, 25:20, 25:13)

W pierwszym meczu "polskiej" grupy po pasjonującym spotkaniu siatkarki Serbii pokonały w tie-breaku reprezentację Brazylii, inkasując tym samym cenne dwa punkty do tabeli grupy F. Jednak po pierwszych dwóch setach nic nie wskazywało na to, że taki scenariusz jest w tym spotkaniu możliwy. Po dwóch partiach Brazylijki prowadziły z rywalkami 2:0 wygrywając sety odpowiednio do 26 i 21. Serbki nie załamały się jednak takim obrotem sprawy i w trzecim secie rozpoczęły jak się później okazało skuteczną pogoń za rywalkami. Trzecia partia padła łupem siatkarek z Europy (25:21). Czwarty set spotkania to dominacja siatkarek Serbii, które pozwoliły rywalkom na zdobycie jedynie 17 punktów. Siatkarki z Ameryki Południowej wróciły jednak do dobrej gry w tie-breaku. Nie wystarczyło to jednak do zatrzymania będących na fali Serbek, które wygrały po zaciętej walce piątą odsłonę spotkania 17:15 i cały mecz 3:2. W ataku zdecydowanie lepiej zaprezentowały się siatkarki z Serbii wygrywając ten element 58 do 42. W bloku lepsze okazały się Canarinhos (21:18). Również w polu serwisowym minimalnie lepsze okazały się zawodniczki z Ameryki Południowej, posyłając na stronę rywalek 10 punktowych zagrywek. Zwyciężczynie spotkania odpowiedziały ośmioma takimi zagraniami. Brazylijki oddały rywalkom 30 punktów po błędach własnych, a same otrzymały 33 punkty. Dla zwycięskiej drużyny najwięcej 20 punktów zdobyła kapitan zespołu Bianka Busa. Dla przeciwnej drużyny 25 punktów zdobyła Gabriela Braga Guimaraes.

Brazylia – Serbia 2:3
(28:26, 25:21, 21:25, 17:25, 15:17)

Po bardzo dobrym pojedynku polskie siatkarki pokonały reprezentację Japonii w czterech setach i z kompletem punktów liderują grupie F. Polskie zawodniczki zaprezentowały się bardzo dobrze w bloku, popełniając do tego małą ilość błędów własnych. Rywalki w porównaniu do biało-czerwonych lepiej spisywały się w ataku, ale ich zmorą w dzisiejszym spotkaniu okazały się błędy własne. Zawodniczki z kraju znad Wisły pokazały, że znajdują się aktualnie w wysokiej dyspozycji i są w stanie wywalczyć awans do strefy medalowej.

Polska – Japonia 3:1
(25:23, 25:17, 21:25, 25:20)

Siatkarki reprezentacji Tajlandii z wyjątkiem trzeciego seta nie miały problemów z pokonaniem drużyny Egiptu i w pierwszym meczu grupy G, zainkasowały komplet punktów. Pierwsza i druga partia spotkania to absolutna dominacja siatkarek z Azji, które głównie za sprawą dobrej gry w ataku zdeklasowały rywalki, wygrywając odpowiednio do 15 i 12. Siatkarki reprezentacji Egiptu w trzeciej partii postanowiły wszystko postawić na jedną kartę i zaciekle walczyły o każdy punkt. Nie potrafiły jednak pokonać lepiej dysponowanych tego dniach rywalek przegrywając ostatecznie 22:25 i cały mecz 0:3. Siatkarki z Azji znacznie lepiej spisały się od przeciwniczek w ataku, wygrywając ten element 41 do 23. Obydwa zespoły tak samo zaprezentowały się bloku, siedmiokrotnie blokując ataki rywalek. W polu serwisowym uwidoczniła się przewaga zwycięskiego zespołu (3:1). Siatkarki Tajlandii oddawały przeciwniczkom 18 punktów, a same otrzymały w prezencie 24 "oczka". W zwycięskiej drużynie najwięcej 18 punktów zdobyła Kuttika Kaewpin. W drużynie Egiptu po siedem punktów na swoim koncie zapisały kapitan zespołu Farida El Askalany i Kenzie Assem.

Tajlandia – Egipt 3:0
(25:15, 25:12, 25:22)

Reprezentantki USA dość pewnie w drugim spotkaniu tej grupy, pokonały siatkarki Słowacji w trzech setach, zdobywając tym samym komplet trzech "oczek". Najbardziej zaciętą partią w dzisiejszym pojedynku była inauguracyjna odsłona meczu. O zwycięstwie w tym secie musiała zadecydować gra na przewagi. Tę wojnę nerwów lepiej wytrzymały zawodniczki z Ameryki Północnej, wygrywając 27:25. Podłamane takim obrotem sprawy siatkarki reprezentacji Słowacji nie potrafiły już przeciwstawić się rywalkom, przegrywając dwie kolejne partie spotkania, odpowiednio do 20 i 19. W ataku obydwa zespoły spisały się podobnie, ale minimalnie lepsze okazały się zawodniczki ze Stanów Zjednoczonych, wygrywając 28 do 26. Zwyciężczynie spotkania zdeklasowały rywalki w bloku, zdobywając aż 16 punktów blokiem, przy tylko 5 "oczkach" siatkarek ze Słowacji. W polu serwisowym minimalną przewagę osiągnęły siatkarki z Ameryki Północnej (7-6). Obydwa zespoły popełniły porównywalną ilość błędów własnych. Siatkarki z Europy oddały przeciwniczkom 26 punktów, a same otrzymały o jedno "oczko" więcej. W drużynie USA najwięcej 12 punktów zdobyła kapitan zespołu Mallory McCage. W obozie pokonanych 14 punktów do dorobku punktowego drużyny dołożyła Nikola Pistelakova.

USA – Słowacja 3:0
(27:25, 25:20, 25:19)

Podrażnione brakiem awansu do czołowej "ósemki" mistrzostw świata, siatkarki reprezentacji Włoch rozgromiły w pierwszym meczu grupy H reprezentację Algierii w trzech krótkich setach. Pierwszy set to absolutna dominacja siatkarek z Włoch, które pozwoliły rywalkom na zdobycie zaledwie ośmiu punktów. W kolejnych setach siatkarki z Afryki przekroczyły magiczną granicę dziesięciu punktów i prowadziły bardziej wyrównaną walkę z Włoszkami, ale była to bardziej zasługa popełnianych błędów przez zawodniczki z Europy, niż dobra gra reprezentantek Algierii. Ostatecznie dwie kolejne partie spotkania padły łupem zdecydowanych faworytek tego meczu, odpowiednio do 16 i 18. Zwyciężczynie spotkania zdeklasowały rywalki w bloku, wygrywając 46 do 9!. W bloku obydwa zespoły spisały się podobnie z dwupunktową przewagą Włoszek (8-6). W polu serwisowym uwidoczniła się przewaga siatkarek reprezentacji Italii, które wygrały ten element 8 do 3. Siatkarki z Europy oddały przeciwniczkom aż 24 punkty, a same otrzymały w prezencie tylko 13 "oczek". Dla zwycięskiej drużyny najwięcej 14 punktów zdobyła Monica Lestini. W drużynie z Afryki 5 punktów na swoim koncie zapisała Louiza Bayou.

Włochy – Algieria 3:0
(25:8, 25:16, 25:18)

Siatkarki reprezentacji Meksyku w trzech set uporały się z reprezentantkami Portoryko i zainkasowały tym samym komplet punktów w dzisiejszym pojedynku. Wynik 3:0 może być jednak mylący ponieważ siatkarki Portoryko w każdym z setów walczyły zaciekle do końca i niewiele zabrakło, aby wynik tego spotkania był zupełnie inny. Pierwszy set padł łupem siatkarek z Meksyku 25:21. W drugiej partii spotkania walka trwała do samego końca, ale w zaciętej końcówce więcej spokoju i opanowania zachowały siatkarki z Meksyku i to one mogły cieszyć się ze zwycięstwa w drugiej partii 25:23. Trzecia odsłona spotkania od początku układała się po myśli prowadzącego zespołu. Siatkarki z Portoryko nie poddawały się i próbowały odrabiać straty. Po raz kolejny jednak w końcówce lepsze okazały się rywalki i to one mogły cieszyć się ze zwycięstwa w trzecim secie 25:22 i całym meczu 3:0. Obydwa zespoły podobnie zaprezentowały się w ataku z lekką przewagą zwycięskiego zespołu (32-30). W bloku lepsze okazały się Portorykanki, które aż 11 razy powstrzymały rywalki blokiem, a same zostały zatrzymane sześciokrotnie. W polu serwisowym uwidoczniła się przewaga Meksykanek, które wygrały ten element 10 do 5. Siatkarki z Portoryko oddały rywalkom 27 punktów po błędach własnych, a same otrzymały w prezencie 20 "oczek". W zwycięskiej drużynie, najwięcej 13 punktów zdobyła Alejandra Isiordia. W obozie pokonanych 11 punktów do dorobku punktowego drużyny dołożyła kapitan zespołu Daly Santana.

Meksyk – Portoryko 3:0
(25:21, 25:23, 25:22)