Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Koniec wakacji AZS UWM Olsztyn

Koniec wakacji AZS UWM Olsztyn

fot. archiwum

Zawodnicy Indykpolu AZS UWM Olsztyn po przerwie wakacyjnej wrócili we wtorek do pracy. Okres przygotowawczy do nowego sezonu ligowego rozpoczęli bez trzech obcokrajowców, za to Łukaszem Kadziewiczem, który będzie trenował z zespołem.

Indykpol AZS UWM Olsztyn zabiera się do pracy przed nowym sezonem. Na pierwszych zajęciach w hali Olsztyńskiej Szkoły Wyższej kadra nie stawiła się jednak w komplecie. – Brakuje trzech zawodników z zagranicy – tłumaczył drugi trener Akademików Piotr Poskrobko w rozmowie z portalem SportoweFakty.pl. – Wszystkich zatrzymały obowiązki reprezentacyjne. Nowy rozgrywający Guillermo Hernan przebywa z kadrą Hiszpanii i dołączy do nas trochę później. Metodi Ananiew znajduje się w szerokiej kadrze Bułgarii na mistrzostwa Europy i jeśli na nie pojedzie, zjawi się w Olsztynie dopiero po zakończeniu turnieju przez ich reprezentację. Najdłużej może potrwać nieobecność Igora Yudina, który dołączy do nas bardzo późno. Aktualnie z drużyną Australii przygotowuje się do mistrzostw Azji i Oceanii.

Trener Tomaso Totolo jest zwolennikiem pojedynczych sparingów, rozgrywanych w odstępach dwu-trzydniowych – wyjawił  drugi trener. – Dlatego to właśnie takie mecze będą u nas dominować w okresie przygotowawczym, a nie turnieje.

Indykpol AZS rozegra w związku z tym tylko jeden turniej, pozostałe sprawdziany to będą pojedyncze spotkania. Pewne są jak na razie dwa sparingi z Delectą Bydgoszcz (w tym jeden w Jarocinie) oraz jeden z Lotosem Treflem Gdańsk. Ten mecz odbędzie się jako pierwszy już 3 września, prawdopodobnie w Ostródzie. Jedyny turniej olsztynianie rozegrają w dniach 16-18 września i będzie to turniej w Ełku pod patronatem prezydenta tego miasta. Poza AZS-em Olsztyn wezmą w nim udział zespoły Delecty i Politechniki Warszawskiej. Trwa jeszcze poszukiwanie czwartego uczestnika.Na wtorkowych zajęciach swojego byłego klubu pojawił się dawno nie widziany na polskich boiskach Łukasz Kadziewicz. Jak się okazuje, to nie była jednodniowa wizyta zawodnika, który po rozstaniu z Gazpromem Surgut aktualnie przebywa w rodzinnych stronach.

Łukasz Kadziewicz jak dotąd nie związał się jeszcze z żadnym klubem na nowy sezon. Dlatego na razie będzie trenował z naszym zespołem, bo potrzebuje tego tak jak każdy zawodnik. – potwierdził trener Piotr Poskrobko. – Łukasz z okresu gry w Jastrzębskim Węglu ma dobre kontakty z trenerem Totolo, więc tym bardziej nie było żadnego problemu, żeby przyłączył się do naszych zajęć. Z tego co się orientuję, Łukasz jest zainteresowany ofertami z lig zagranicznych, ale nie znam żadnych szczegółów.

* autorem tekstu jest Edyta Gwóźdź
* więcej w serwisie SportoweFakty.pl

źródło: SportoweFakty.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved