Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Katarzyna Walawender: W Krakowie tworzy się fajny zespół

Katarzyna Walawender: W Krakowie tworzy się fajny zespół

fot. archiwum

W minionym sezonie Katarzyna Walawender występowała w Piecobiogazu Murowana Goślina. Wraz z wielkopolskim klubem, zajęła w rozgrywkach I ligi drugie miejsce. W nadchodzącym sezonie, powalczy o awans do PlusLigi Kobiet w barwach AZS UEK Kraków.

W Murowanej Goślinie miałam ważny kontrakt na następny rok, ale bardzo zależało mi na tym, żeby go rozwiązać. Rozmawiałam z klubami, które były blisko Krakowa, szukałam zatrudnienia w Pszczynie, Mysłowicach. Telefon z obecnego klubu był dosyć późno, w drugiej połowie czerwca. Gdy jednak pojawiła taka opcja, to się szybko zdecydowałam – opowiada Katarzyna Walawender o swoim transferze do nowego klubu. – W Krakowie tworzy się fajny zespół, z aspiracjami, żeby grać o coś więcej niż tylko o utrzymanie.

Armatura Eliteski AZS UEK Kraków kadrowo będzie wyglądać zupełnie inaczej niż w minionych rozgrywkach. Do klubu dołączyło aż osiem nowych siatkarek. Jaką rolę w zespole trenera Tomasza Klocka widzi dla siebie Walawender? – Moja rola jest chyba zawsze taka sama. Mam przewagę przyjęcia nad atakiem czy blokiem. Chyba każdy mój trener liczy na to, że przede wszystkim przypilnuję tego elementu gry. Plus obronę. Dziewczyny bardzo dobrze się prezentują na siatce, w tym jestem od nich dużo słabsza. Najgorsze dla mnie jest to, że dożyłam dnia, w którym jestem najstarsza w drużynie (śmiech). Mam nadzieję, że będę mogła pomóc doświadczeniem.

Katarzyna Walawender ma swoim siatkarskim CV występy w najwyższej klasie rozgrywkowej. Czy myśli jeszcze o powrocie na parkiety PlusLigi Kobiet? – PlusLiga może już być dla mnie za wysokim poziomem. W tym sezonie coraz więcej siatkarek jest ściąganych z zagranicy, coraz bardziej znane nazwiska pojawiają się na naszym rynku. Przez to wiele dziewczyn musi szukać zatrudnienia w pierwszej lidze. Dlatego, moim zdaniem, jest ona na coraz wyższym poziomie, ma bardzo fajną jakość.* więcej w "Dzienniku Polskim"

źródło: Dziennik Polski, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved