Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > XV Grand Prix Opolszczyzny w siatkówce plażowej zakończone

XV Grand Prix Opolszczyzny w siatkówce plażowej zakończone

fot. archiwum

Adam Parcej z Opola i Bartłomiej Dzikowicz z Nysy oraz będzinianki Joanna Gryma i Dominika Bałdys zostali zwycięzcami jubileuszowej, XV edycji Grand Prix Opolszczyzny w siatkówce plażowej. W turnieju finałowym zagrało 12 par męskich i 6 żeńskich.

Nasze Grand Prix to jeden z najlepszych cyklów turniejów siatkówki plażowej w Polsce. W ciągu 15 lat poziom niesamowicie się podniósł. Wzrosło także zainteresowanie tą dyscypliną sportu na Opolszczyźnie, organizowanych jest coraz więcej turniejów, których uczestnicy później grają u nas – mówi z dumą dyrektor imprezy, Józef Gliński. Jego słowom nie ma się co dziwić, bo GPO z roku na rok staje się coraz bardziej znane nie tylko w regionie, ale i w całym kraju, a na Opolszczyznę przyjeżdżają także siatkarze i siatkarki z zagranicy.

Turniej finałowy XV edycji – z udziałem 12 najlepszych par męskich i sześciu kobiecych wyłonionych w cyklu eliminacji – odbył się na boiskach w Suchym Borze. Jak co roku rozgrywki przyniosły kibicom nie lada emocje oraz zaskakujące rozstrzygnięcia.

W rywalizacji kobiet w finale zmierzyły się dwie najlepsze pary z eliminacji: prowadzące w klasyfikacji generalnej Iwona Pelc z Kędzierzyna-Koźla i Paulina Gryguć z Wałbrzycha oraz drugi w tym zestawieniu duet będziński – Joanna Gryma / Dominika Bałdys. Po bardzo zaciętym, trzysetowym spotkaniu lepsze okazały się zawodniczki z Będzina. Na najniższym stopniu podium stanęły Julia Budny i Weronika Flilipczak z Opola, a tuż za nimi uplasowała się para będzińsko-katowicka Anna Wyparło / Patrycja Przybyłek.Z kolei u panów, w decydującym spotkaniu zmierzyły się duety, które w eliminacjach zajmowały miejsca piąte i szóste. Ostatecznie lepsza okazała się para opolsko-nyska Adam Parcej / Bartłomiej Dzikowicz, która pokonała po tie-breaku Grzegorza Barciaka z Kędzierzyna-Koźla i Aleksandra Januszkiewicza z Oławy. W pojedynku o brąz wrocławianin Michał Karauda (ubiegłoroczny triumfator GPO) i opolanin Dawid Ogórek wygrali z Józefem Gustą i Grzegorzem Polańskim z Opola.

źródło: Gazeta Wyborcza, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved