Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > Wiesław Popik: My się uczymy

Wiesław Popik: My się uczymy

fot. archiwum

Reprezentacja Polski pokonała w ostatnim meczu Kubę na turnieju z cyklu World Grand Prix w Zielonej Górze. Polki górowały nad rywalkami w każdym elemencie. - Chcemy załapać się do turnieju finałowego - mówi Wiesław Popik.

Spotkanie przeciwko Kubankom znacznie lepsze w wykonaniu polskiej reprezentacji. Cieszy zagrywka, którą biało-czerwone sprawiały dużo kłopotów rywalkom…

– Zagrywka i przede wszystkim mała ilość błędów własnych. W meczu z Koreą prześcigaliśmy się z nimi w tych błędach. W spotkaniu z Kubą ograniczyłyśmy te błędy i w efekcie przyniosło to wygraną za trzy punkty.

Dwa zwycięstwa i porażka. Taki jest bilans reprezentacji Polski po turnieju w Zielonej Górze. Jak oceni pan poziom sportowy tego turnieju?– My się uczymy. Nie pasowała nam w sobotę ta koreańska siatkówka. Te dziewczyny prawie w ogóle nie robią błędów. Troszeczkę się pogubiliśmy. Zagraliśmy  bardzo dobrze w ataku. Było to jedno z lepszych spotkań naszych w tym elemencie. Nie potrafiliśmy dobrze ustawić bloku. Nie potrafiliśmy obronić w polu. Z takim zespołem, który nie robi błędów ciężko się gra. Podkreślam, my się uczymy. Z Kubankami błędów własnych popełniliśmy mniej i dlatego wygraliśmy.

Teraz reprezentację czeka turniej w Hongkongu. Jaki jest plan minimum na ten turniej?

– Nie zakładamy planu minimum ani maksimum. Chcemy załapać się do turnieju finałowego. Musimy tam grać jeszcze lepiej niż tutaj. Do tego dojdzie też dla tych dziewczyn doświadczenie związane ze zmianą strefy czasowej. Zobaczymy jak sobie z tym damy radę. Jedziemy tam po to, by powalczyć i by wygrać jak najwięcej spotkań.

Czy może pan coś powiedzieć na temat stanu zdrowia Kingi Kasprzak?

– Kinga teraz parę dni nie trenowała. Miała zabiegi na mięśnie brzucha. Wczoraj pojechała do szpitala na USG i zobaczymy jak to wygląda. Bardzo byśmy chcieli, aby Kinga zagrała z nami w Hongkongu, ale zobaczymy jaki będzie jej stan zdrowia.

* rozmawiała Martyna Cynk (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Grand Prix, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved