Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > W Raciborzu rozdano medale w siatkówce plażowej

W Raciborzu rozdano medale w siatkówce plażowej

fot. archiwum

W sobotę i niedzielę na boiskach przy Gimnazjum nr 3 siatkarze spotkali się na piasku, by walczyć w mistrzostwach Raciborza w siatkówce plażowej. W kategorii gimnazjalistów i w otwartej grupie wystąpiły łącznie 23 pary. Wygrał duet braci Galińskich.

Pierwszy dzień turnieju należał do gimnazjalistów. O mistrzostwo Raciborza walczyło 8 par, z których większość to zawodnicy Rafako. Młodzi siatkarze podeszli do zawodów poważnie i z pełnym zaangażowaniem. Poziom był wyrównany, a sety kończyły się nieraz po bardzo zaciętych końcówkach. Brąz wywalczył Michał Borsuk i Sebastian Świątek. W meczu o złoto Mateusz Rusek i Mateusz Postolak pokonali Kamila Krzanickiego i Piotra Rzeszowskiego. Trzy najlepsze pary zdobyły prawo do gry w niedzielnym turnieju głównym.

Niedzielne przedpołudnie zgromadziło na boiska plażowe G3 – 15 par, w tym sobotnich medalistów. Organizatorzy – Krzysztof Borkowski z OSiR-u i Marcin Polowczyk z KS AZS Rafako przygotowali boiska i przeprowadzili losowanie. O 10 zaczęły się pierwsze mecze w walce o złoto i tytuł plażowego mistrza Raciborza.

Do walki przystąpili także raciborscy siatkarze z ligi amatorskiej oraz drugoligowcy z Rafako. Siatkarze „amatorki" Łukasz Skroban i Paweł Koczwara przegrali w meczu o 3. miejsce z jedyną parą spoza Raciborza – Ciupała/Łakomy. W wielkim finale zagrali bracia Galińscy kontra duet Hyjek/Białuski. Zgrany i doświadczony duet Aleksander i Karol Galiński pokonał w dwóch setach (15:9, 15:9) Michała Białuskiego i Mirosława Hyjka. Trzy pierwsze pary z soboty i niedzieli otrzymały pamiątkowe dyplomy i statuetki.* autorką artykułu jest Ewa Trzos
* więcej w serwisie naszraciborz.pl

źródło: naszraciborz.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved