Strona Główna > Aktualności > siatkówka akademicka > Uniwersjada: Kądzioła i Szałankiewicz w III rundzie

Uniwersjada: Kądzioła i Szałankiewicz w III rundzie

Nie ma mocnych na polską parę Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz na uniwersjadowych piaskach. Polacy bez większych problemów uporali się w I rundzie fazy pucharowej turnieju z parą z Kostaryki, a w drugiej w dwóch krótkich setach odprawili duet z Indonezji.

Pierwszy set dzisiejszego spotkania I rundy turnieju plażówki podczas Uniwersjady w chińskim Shenzhen, to absolutna dominacja polskiej pary. Rywale nie byli nawet w stanie przekroczyć w inauguracyjnej partii magicznej granicy 10 punktów i ulegli aktualnie bardziej utytułowanej parze z Polski 8:21. Również drugi set nie pozostawił złudzeń, kto jest lepszy w dzisiejszym spotkaniu. Rywale zaciekle walczyli o każdy punkt, ale biało-czerwoni kontrolowali to co dzieje się na boisku, wygrywając również wysoko drugą odsłonę pojedynku 21:14 i cały mecz 2:0. Polacy potwierdzili tym samym, że są w wysokiej formie i będą na tym turnieju walczyć o najwyższe cele.

Kądzioła/Szałankiewicz POL – Monge/Araya CRC 2:0
(21:8, 21:14)

Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz kontynuowali swoją bardzo dobrą passę na tegorocznej Uniwersjadzie w pojedynku II rundy zawodów, w którym biało-czerwoni bez żadnych problemów uporali się z parą z Indonezji – Fahriansyah / Ade Candra.

Już pierwszy set spotkania nie pozostawiał złudzeń, która z drużyn prezentuje wyższy poziom sportowy. Polacy grali bardzo pewnie, a rywale nie potrafili znaleźć sposobu na zatrzymanie rozpędzonej polskiej pary. Set zakończył się bardzo wysokim zwycięstwem Michała Kądzioły i Jakuba Szałankiewicza 21:10.

Podłamani takim obrotem sprawy rywale nie byli w stanie nawiązać wyrównanej walki z polskim duetem w drugiej odsłonie tego spotkania. Co prawda Fahriansyah i Ade Candra zdobyli kilka punktów więcej niż w poprzedniej partii, ale nadal przewaga aktualnych wicemistrzów Europy w kategorii do 23 lat nie podlegała żadnej dyskusji. Ostatecznie zawodnicy z kraju znad Wisły wygrali drugiego seta 21:15 i cały mecz 2:0, robiąc kolejny krok do strefy medalowej.

Kądzioła/Szałankiewicz POL – Fahriansyah/Ade Candra INA 2:0
(21:10, 21:15)