Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Triumf Bułgarów na turnieju w Sofii

Triumf Bułgarów na turnieju w Sofii

fot. archiwum

Wygraną z Francją siatkarze reprezentacji Bułgarii zakończyli trzydniowy międzynarodowy turniej towarzyski rozgrywany w Arena Sofia. Na drugim miejscu rozgrywki zakończyli trójkolorowi, trzecie miejsce przypadło reprezentacji Czech.

W pierwszym meczu międzynarodowego turnieju rozgrywanego w Arena Sofia Bułgaria bez większych problemów pokonała Czechy 3:0. – Nękają mój zespół problemy zdrowotne i to widać było w grze – mówił szkoleniowiec Bułgarii, Radostin Stojczew. Mimo urazu mięśni pleców bardzo dobrze spisał się Andriej Żekow, który zacisną zęby i starał się dać zespołowi maksimum swoich możliwości. To było coś niesamowitego. Na pewno jeszcze daleko nam do optymalnej formy, ale po to rozgrywamy tego typu mecze, żeby wiedzieć na jakim etapie przygotowań jest zespół. W pojedynku z Czechami najbardziej szwankował obrona. Najważniejsze jednak, żeby nasi zawodnicy byli w pełni zdrowi, bo wówczas będziemy mogli pokazać nasza jakość i solidnie się przygotować do mistrzostw Europy – stwierdził Stojczew, którego zespół w czwartek rozegrał kontrolny mecz z Czechami przegrywając 0:3 (19:25, 20:25, 22:25). Po piątkowym meczu powodów do zadowolenia nie miał szkoleniowiec Czechów, Jan Svoboda. – Ten mecz pokazał na jakim etapie jesteśmy i nad czym trzeba jeszcze pracować – stwierdził trener naszych południowych sąsiadów, którzy najwięcej problemów mieli z powstrzymaniem Mateja Kazijskiego i Vladimira Nikolova.

Bułgaria – Czechy 3:0
(25:21, 25:18, 25:18)

Składy zespołów:
Bułgaria: Zhekov, Kazijski (17), Ananiev (5), Todorov (4), V. Nikolov (14), Yosifov (6), V. Ivanov (libero) oraz Sokolov (5), Bratoev, Skrimov i Minchev
Czechy : Tichacek (2), Popelka (6), Mach (4), Vesely (7), Stokr (6), Platenik (5), Krystof (libero) oraz D. Konecny (3), Zapletal, Hudecek (3), Hrazdira (2) i Bence
W drugim dniu turnieju w Sofii Francja pokonała Czechy 3:1. Najlepszym zawodnikiem w ekipie Trójkolorowych był Earvin N’Gapeth (59% skuteczności ataku) i Antonin Rouzier (48%). W czeskim zespole najjaśniejszym punktem był David Konecny (56% skuteczności ataku).

Francja – Czechy 3:1
(25:17, 19:25, 25:22, 25:20)

Składy zespołów:
Francja: Trefle (6), Hardy-Dessources (3), Rouzier (17), N’Gapeth (20), Pujol (2), Tuia (7), Grebennikov (libero) oraz Samica, Moreau (5), Toniutti, Vadeloux i Marechal (3)
Czechy: P. Konecny (5), Hudecek (10), Vesely (7), Stokr, Platenik (14), Tichacek, Krystof (libero) oraz D. Konecny (18), Mach i Zapletal.


Turniej zakończył się zwycięstwem reprezentacji Bułgarii, ostatniego dnia turnieju gospodarze pokonali Francję 3:0. Niedzielny pojedynek w wybudowanej w tym roku Arenia Sofia oglądało 12 tysięcy widzów. Gospodarze dyktowali warunki od samego początku. Tradycyjnie już najlepszym w szeregach Bułgarii był Matej Kaziyski , który zdobył 14 punktów oraz Todor Alexiev – 12 punktów. W ekipie Trójkolorowych najlepszy był Antonin Rouzier. Francuzi w poniedziałek zagrają jeszcze mecz sparingowy z Bułgarią, a we wtorek zameldują się już w Polsce.

Bułgaria – Francja 3:0
(25:20, 25:19, 25:23)

Składy zespołów:
Bułgaria: Zhekov (1), Kazijski (14), Alexiev (12), Todorov (4), V. Nikolov (5), Yosifov (4), V. Ivanov (libero) oraz Sokolov (4), Cvetanov, Bozhilov i Ananiev
Francja: Trefle (5), Hardy-Dessources (8), Rouzier (16), N’Gapeth (9), Pujol, Tuia (9), Grebennikov (libero) oraz Samica,Toniutti i Marechal

źródło: plusliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved