Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Początek europejskich kwal. olimpijskich – w dwumeczu lepsza Dania

Początek europejskich kwal. olimpijskich – w dwumeczu lepsza Dania

fot. archiwum

W duńskiej miejscowości Holte rozpoczęły się europejskie kwalifikacje olimpijskie. W jedynej parze fazy preeliminacyjnej lepsi okazali się Duńczycy, którzy dwukrotnie bez większych problemów pokonali rywali z Gruzji po 3:0.

Do rozgrywek fazy preeliminacyjnej zgłosiły się jedynie Dania i Gruzja. Dwumecz pomiędzy tymi drużynami zainaugurował europejskie kwalifikacje do igrzysk olimpijskich w Londynie, które trwać będą do maja następnego roku, kiedy odbędzie się europejski turniej kwalifikacyjny.

Dla Duńczyków kwalifikacje olimpijskie są jednym z etapów przygotowań do mistrzostw Europy 2013, które będą współorganizować razem z Polską. Przed rozpoczęciem kwalifikacji przeszli pięciotygodniowy cykl treningowy, a od najbliższego sezonu drużyna U-20 występować będzie w najwyższej klasie rozgrywek klubowych.

Reprezentacja Gruzji to siatkarski „kopciuszek". W eliminacjach do różnych rozgrywek występuje rzadko i nie osiąga znaczących wyników. W kwalifikacjach do igrzysk w Pekinie w I rundzie dwukrotnie uległa Rumunii.Dwa spotkania pomiędzy Danią a Gruzją nie przyniosły większych emocji. W obu meczach w każdym secie od początku do końca sytuację kontrolowali Duńczycy, nie pozwalając drużynie Gruzji w żadnej partii zdobyć nawet 17 pkt. W reprezentacji Danii na pozycji rozgrywającego występował grający w ostatnim sezonie w AZS UWM Olsztyn – Axel Jacobsen.

Duńscy zawodnicy atakowali w dwumeczu ze skutecznością powyżej 60%, Gruzini natomiast kończyli jedynie około 30% ataków. Skandynawowie lepiej spisywali się także w bloku i zagrywce, przyjęcie obu zespołów było na podobnym poziomie.

Dania w fazie eliminacyjnej zmierzy się na przełomie sierpnia i września z Hiszpanią. Zwycięzca dostanie się do jednego z trzech turniejów prekwalifikacyjnych.

I mecz:
Dania – Gruzja 3:0
(25:13, 25:14, 25:11)

Składy zespołów:
Dania: Ditlevsen (9), Knudsen (12), Thomsen (3), Jacobsen (3), Munk (11), Olufsen (5), Schøler (libero) oraz Schultz, Rye (1)
Gruzja: Ivanishvili (7), Chabukiani (2), Tsintsadze (3), Nareklishvili, Avetisov (3), Lobzhanidze (10), Liparteliani (libero) oraz Beriashvili, Ekizashvili

II mecz:
Dania – Gruzja 3:0
(25:15, 25:8, 25:16)

Składy zespołów:
Dania: Ditlevsen (10), Knudsen (10), Thomsen (4), Jacobsen (5), Munk (12), Olufsen (5), Schøler (libero) oraz Schultz (1), Rye (2), Bitsch (2), Stenderup, Pedersen (1)
Gruzja: Ivanishvili (6), Chabukiani (4), Tsintsadze (1), Nareklishvili (3), Avetisov (2), Lobzhanidze (7), Liparteliani (libero) oraz Beriashvili (1), Ekizashvili (1)

źródło: cev.lu, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Igrzyska Olimpijskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved