Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Oliver Kieffer zakończy karierę?

Oliver Kieffer zakończy karierę?

fot. archiwum

Wieloletni kapitan Stade Poitevin, środkowy Oliver Kieffer, od dłuższego czasu cierpi na problemy związane z kolanami i plecami. To był powód jego rezygnacji z występów w reprezentacji Francji. Możliwe, że finał Pro A był ostatnim jego meczem.

Wiele wskazuje na to, że 32-letni kapitan może zakończyć również karierę klubową (18 grudnia 2010 ogłosił, że nie będzie w stanie już więcej pomóc reprezentacji Francji). Wszystko z powodu przepukliny dysku. Lekarze po badaniach stwierdzili tę przypadłość u Olivera Kieffera, dodatkowo określając ją jako "nieoperacyjną". Przewidywania nie napawają optymizmem. Środkowy powinien przerwać jakiekolwiek treningi na sześć miesięcy. Po tym czasie czekają go kolejne badania.

Lekarze zabronili mi na razie dalszego uprawiania sportu na poziomie zawodowym, ponieważ istnieje poważne ryzyko dla mojego zdrowia. Muszę respektować ich zalecenia. Mam nadzieję, że przepuklina się nie powiększy. Co trzy miesiące będę zgłaszać się na rezonans magnetyczny, aby lekarze mogli obserwować postęp choroby. Dziś nie mogę jednoznacznie stwierdzić, co dalej z moją karierą, czy będę mógł nadal czynnie uprawiać sport – tłumaczy Kieffer.

Stade Poitevin, jeśli Kieffer nie będzie mógł kontynuować kariery, straci bardzo wiele – swojego kapitana oraz znakomitego środkowego, który ma ogromny wpływ na losy meczów. Klub z Poitiers musi być przygotowany na każdą ewentualność. W najbliższym czasie powinno się wyjaśnić, czy Kieffer będzie mógł wrócić do siatkówki.źródło: przegladligowy.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved