Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Mariusz Wiktorowicz: To był dobry wybór

Mariusz Wiktorowicz: To był dobry wybór

fot. archiwum

- Można stwierdzić, że nasz zespół jest mocno odmłodzony. Warto zauważyć, że będziemy dysponować najwyższym zespołem w lidze, którego średnia wzrostu wynosi 188 cm - zauważył szkoleniowiec BKS-u, Mariusz Wiktorowicz.

Rozpoczęliście już jakiś czas temu oficjalnie przygotowania do sezonu. Jakie plany ma drużyna siatkarska BKS na najbliższe tygodnie?

Trenujemy już drugi tydzień. Pierwszy z nich miał charakter wprowadzający. W drugim tygodniu mamy już więcej obciążeń. Trenujemy dwa razy dziennie. Sierpniowe środy dziewczyny mają wolne. Pierwszy mecz kontrolny czeka nas 25 sierpnia, zaś pięć dni później zmierzymy się z drużyną rosyjskiej Superligi. Sierpień poświęcamy na budowanie siły i wytrzymałości. Dużo będzie też zajęć z piłkami.

Jak prezentują się na treningach nowe zawodniczki? Mam na myśli siatkarki, które ma pan aktualnie do dyspozycji.Jestem bardzo zadowolony z postawy nowych dziewczyn. Amerykanki utwierdzają nas we wcześniejszych opiniach jakie o nich słyszeliśmy. To był dobry wybór. Ich podejście do zajęć, profesjonalizm i mentalność są budujące. Bardzo pomocna dla młodszych zawodniczek jest Belgijka, Liesbet Vindevoghel, która wykorzystując swoje ogromne doświadczenie bardzo pomaga młodym zawodniczkom.

Czy można pokusić się o porównanie potencjału drużyny którą dysponuje pan teraz z ekipą BKS sprzed roku?

Takie porównanie będzie można zrobić na koniec sezonu, gdy będziemy wiedzieli jaki osiągnęliśmy wynik. Można jednak stwierdzić, że nasz zespół jest mocno odmłodzony. Warto zauważyć, że będziemy dysponować najwyższym zespołem w lidze, którego średnia wzrostu wynosi 188 cm. Jeśli chodzi o porównania sportowe, to z pewnością jest na to za wcześnie. Siatkarki, które od nas odeszły były klasowe, o czym mogą świadczyć transfery do ligi włoskiej. To nobilitacja nie tylko dla samych zawodniczek, ale także dla sztabu szkoleniowego jak i całego klubu. Zawodniczki, które do nas przyszły są młode, ale mają już doświadczenie międzynarodowe, a teraz przecież są na zgrupowaniach reprezentacji Polski. Mam na myśli Joannę Wołosz, Klaudię Kaczorowską i Sylwię Pelc. Niedługo z mistrzostw świata juniorek powróci do nas Koleta Łyszkiewicz – młoda, zdolna dziewczyna. Jest to zespół inny niż w minionym sezonie, ale wyniki nowej ekipy na pewno nie będą gorsze.

Nie jest pan w tak skrajnej sytuacji jak Bogdan Serwiński, który ma do dyspozycji zaledwie cztery zawodniczki w czasie zgrupowania swojego zespołu, ale jak odnosi się pan do konfliktu na linii kluby-reprezentacja?

Trzeba zrozumieć jedną i drugą stronę. Zawsze istnieje „złoty środek", ale można go odnaleźć tylko na drodze dialogu. Jeżeli takich rozmów nie ma, to zawsze wychodzą nieporozumienia. Ja nie mam takiego problemu, bo mając zawodniczki na tak wysokim poziomie trzeba się liczyć z ich grą w reprezentacji. Inna sprawa gdy dziewczyny przechodzą okres rehabilitacji, którego nie można przerwać. To interes obu stron aby siatkarka mogła dojść do pełni zdrowia i dyspozycji. Też mamy swoje dziewczyny w kadrze, ale odczuwamy ten komfort, że możemy do pierwszej drużyny dołączyć juniorki z naszego klubu. Mam na zajęciach 15 zawodniczek, więc jeśli idzie o ilość, to nie ma u nas najmniejszego problemu. A sytuacja taka jest przecież bardzo korzystna dla młodzieży, która poznaje realia seniorskiej siatkówki.

Czy pańska kadra na najbliższy sezon jest już definitywnie zamknięta, czy jest szansa aby jeszcze ktoś do niej dołączył?

Na dziś można stwierdzić, że kadra jest już zamknięta. Do szerokiego składu drużyny dołączyła zdolna młodzież. W takim zestawieniu jak obecnie będziemy startować w lidze i pucharach.

* rozmawiał Paweł Hetna (sportowebeskidy.pl)

źródło: sportowebeskidy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved