Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Katarzyna Zaroślińska: Każde miejsce na podium będzie sukcesem

Katarzyna Zaroślińska: Każde miejsce na podium będzie sukcesem

fot. archiwum

MKS Dąbrowa Górnicza rozpoczął przygotowania do nowego sezonu ligowego. - Jak każda zawodniczka marzę o medalu. Brązowy już jest, dlatego myślę, że trzeba powalczyć o jakiś mocniejszy kruszec - w sukces swojego zespołu wierzy Katarzyna Zaroślińska.

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza od kilku sezonów walczy o najwyższe cele. Tradycją staje się już miejsce w pierwszej czwórce, a kibice śnią o medalu srebrnym bądź złotym. Zdradź proszę z jakimi nadziejami przyjechałaś do Zagłębia Dąbrowskiego, w jakie cele mierzysz w zbliżającym się sezonie 2011/2012?

Katarzyna Zaroślińska: – Jak każda zawodniczka marzę o medalu. Brązowy już jest, dlatego myślę, że trzeba powalczyć o jakiś mocniejszy kruszec. A tak na poważnie każde miejsce na podium będzie sukcesem. Chciałabym, żeby był to brąz, a może uda się coś wyżej zdobyć? W każdym razie żyję z nadzieją, że tak będzie.

Wspomniałaś o koleżankach z zespołu i atmosferze. Jak odnajdujesz się w nowym środowisku?– Trochę dziewczyn znam z parkietów ligowych. Osobiście niektórych nie kojarzę, ale z częścią miałam już okazję spotkać się po drugiej stronie siatki. Myślę, że dobrze się dogadujemy i wszystko zmierza w dobrym kierunku.
Z dnia na dzień rozkręcacie się, a trenerzy dokładają coraz więcej zestawów ćwiczeń.

Czy odczuwasz na własnej skórze pierwsze treningi?

– Odczuwam już zakwasy, najbardziej uciążliwe są te w nogach. Przez pierwszy tydzień było więcej wprowadzenia, trochę badań i siłowni. Teraz jest trochę ciężej, bo mamy już trzy razy zajęcia na siłowni, ale też zaczynamy ćwiczyć samą siatkówkę. Przygotowanie fizyczne jest bardzo ważne i nie ukrywam, że jestem zadowolona ze współpracy z Łukaszem Filipeckim (trener od przygotowania motorycznego). Na pewno to zaprocentuje i pozytywnie wpłynie na naszą wytrzymałość.

W nadchodzącym sezonie przyjdzie ci się zmierzyć na pozycji atakującej z Izą Żebrowską. Czy da się odczuć już jakąś rywalizację pomiędzy wami?

Wychodzę z założenia, że każda zawodniczka jest potrzebna zespołowi. Sezon będzie długi i wszyscy mają równe szansę. Decyzja kto zagra będzie należała do trenera, który obserwuje i będzie chciał jak najlepiej dla swojej drużyny. W każdym razie życzę Izie jak najlepiej, żeby sezon jej się udał.

* rozmawiał Michał Swarlik (mks.dabrowa.pl)

źródło: mks.dabrowa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved